Świętochłowicki symbol obciachu odzyska swą świetność!

Nie nadążamy pisać - tak wiele jest pomyślnych dla naszego miasta wiadomości. Remonty, inwestycje, rewitalizacje. Jest ich tak dużo, że nie wiadomo tak naprawdę co ważniejsze, bo ważne jest przecież wszystko. Dziś gruchnęła wiadomość o remoncie jednego z najpaskudniejszych miejsc w centrum Świętochłowic. To będzie coś extra!

Któż z nas nie doświadczył konieczności przejścia tunelem znajdującym się pod torami kolejowymi prowadzącym z ulicy tunelowej, tuż za Urzędem Miejskim w kierunku Powiatowego Urzedu Pracy oraz ulicy Hajduki. Chyba większość z nas miała tę nieprzyjemność nie raz i nie dwa. Miejsce to do najpiękniejszych nie należy, podobnie jak nie należy do najbezpieczniejszych. Ale przyszedł czas, że dzięki doskonałej współpracy miejskich włodarzy z PKP PLK tunel nie tylko zostanie gruntownie wyremontowany, ale nawet zyska monitoring!

Strona Urzędu Miejskiego podaje, że W czwartek, 4 marca 2021 r., odbyło się spotkanie zastępców prezydenta Sławomira Pośpiecha i Adama Trzebinczyka ze Zbigniewem Gawraczem, dyrektorem PKP PLK S.A. i przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych, którego celem była dalsza przyszłość przejścia podziemnego pod linią kolejową łączącego ulice Tunelową i Hajduki oraz jego okolic. Obecny stan techniczny i wizualny tunelu stanowi od lat źródło wielu skarg mieszkańców okolic. W ramach współpracy już wkrótce PKP PLK wyremontuje cały tunel poprzez wyczyszczenie elewacji wewnętrznych oraz wiat wejściowych, wymianę oświetlenia i uzupełnienie ubytków w nawierzchni. Poprawione zostaną także schody, a całość zostanie odpowiednio zabezpieczona, tak aby gołębie nie powodowały dodatkowych utrudnień.

- Współpraca na linii Miasto Świętochłowice – PKP PLK stanowi dobry przykład tego, jak powinny ze sobą współdziałać samorząd i właściciel obiektu – wypowiedział się Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.

Tunel ten stanowi ważny łącznik centrum miasta z Powiatowym Urzędem Pracy i Biblioteką, a także przyszłościowo z terenami rekreacyjnymi wokół stawu Kalina. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.Po stronie miasta będzie zagospodarowanie terenu wokół wejść do tunelu oraz zamontowanie kamer, które zadbają o to by przejście podziemne już zawsze stanowiło miejsce bezpieczne i estetyczne.