Świętochłowickie szkoły i przedszkola z nowym oświetleniem.

Kolejne pozytywne informacje ze świętochłowickich szkół i przedszkoli. Oświetlenie to ważna rzecz w każdej takiej placówce, dlatego cieszy fakt, iż miasto o swoje jednostki dba również w tym zakresie. Jak donosi magistrat, właśnie dokonano wymiany oświetlenia w kolejnych pięciu szkołach i dwu przedszkolach a także na basenie miejskim.

Ledy

Zmiany, które zostały już wdrożone w placówkach mają na celu wyeliminowanie przestarzałych źródeł światła na nowoczesne i tym samym ograniczenie emisji dwutlenku węgla, poprawienie naświetlenia we wszystkich pomieszczeniach w wymienionych szkołach, poprawę bezpieczeństwa, a także zmniejszenie kosztów energii, a co za tym idzie niższe rachunki za prąd w kolejnych latach.

- W ostatnim czasie oświetlenie w szkołach zostało zmodernizowane - obecnie jest nowoczesne i oszczędne. Miasto Świętochłowice pozyskało dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolii na ten cel - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego

Dofinansowanie do pierwszego projektu z Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolii w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 w wyniesie 427.265,03 złotych. Natomiast do drugiego projektu dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolii wyniesie odpowiednio: w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 w wysokości 172.534,52 złotych, zaś w ramach Metropolitalnego Funduszu Solidarności w roku 2020 wysokości 968.419,63 złotych.

Projekt został zrealizowany w Szkołach Podstawowych nr 1, 5, 8 i 19, w Szkole Specjalnej nr 10, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz w przedszkolach miejskich nr 4 i nr 13. Dodatkowo również na basenie miejskim zlokalizowanym w SP1.

W ostatnim czasie 💡 oświetlenie w szkołach zostało zmodernizowane - obecnie jest nowoczesne i oszczędne. Miasto...

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Środa, 3 marca 2021