Świętochłowickie szkoły ponadpodstawowe z nową ofertą dla absolwentów podstawówek. Poleca ją prezydent

Młodzi świętochłowiczanie uczą się w Świętochłowicach, bo dobrze jest uczyć się u siebie! Z takim przewodnim hasłem zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą świętochłowickich szkół ponadpodstawowych, dedykowaną absolwentom podstawówek w naszym mieście. Sprawdziliśmy i rzeczywiście - jest w czym wybierać.

Informator

Sektor oświatowy Świętochłowic zmienia się bardzo dynamicznie. Praktycznie nie ma tygodnia, abyśmy nie czytali, lub nie słyszeli o remontach, modernizacjach, tworzeniu nowych pracowni, czy choćby zakupie sprzętu do kolejnych placówek oświatowych w mieście. Takiego ruchu w tym sektorze nie było jeszcze nigdy.

Inwestują, żeby poprawić jakość nauczania

Świętochłowice stawiają również na wydatną poprawę wyników nauczania, a te w ostatnich latach niestety najlepsze nie były. Wynikało to przede wszystkim z przestarzałej oferty edukacyjnej w mieście. To się zmienia, rosną też oczekiwania, że już w najbliższej przyszłości ta niekorzystna passa się zmieni. Dlatego szkoły wdrażają nowe technologie i biorą udział w licznych projektach. Swoim uczniom zapewniają wiele dodatkowych możliwości kształcenia, tematyczne warsztaty, podróże i wymianę międzynarodową. Wielki nacisk kładziony jest na naukę języków, dlatego w każdej szkole prowadzone są lekcje w kilku z nich.

Nowy informator dla absolwentów podstawówek

Dziś swoją premierę ma specjalny informator dla absolwentów szkół podstawowych. 28-stronicowa broszura kompleksowo przedstawia atuty każdej ze świętochłowickich szkół podstawowych. Aby pobrać informator, kliknij w poniższy obrazek.

Prezydent w aktywnej komunikacji z młodzieżą

Wielką inicjatywę w propagowaniu oferty edukacyjnej świętochłowickich szkół prowadzi sam prezydent Świętochłowic Daniel Beger. Prezydent osobiście komunikuje się z absolwentami szkół poprzez narzędzia do zdalnej komunikacji online. Wskazuje, że oferta naszych szkół już zbliżona jest do ofert znanych placówek spoza Świętochłowic.

- Pamiętajcie, lepiej być dużą rybą w małym stawie, niż małą rybką w wielkim morzu - argumentował w swoim spotkaniu online z ośmioklasistami z chropaczowskiej "siedemnastki".

Tak wyglądały moje wczorajsze przygotowania do spotkania na "teamsach" z uczniami klasy VIII b Szkoła Podstawowa z...

Opublikowany przez Daniela Beger - Prezydenta Świętochłowica Sobota, 27 marca 2021

czytaj więcej:

Burdel

Kolejna świętochłowicka szkoła zmienia swoje...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

People

Na Śląsku ciągle ubywa ludności. Sprawdź, jak...

Policja

Młodym podpalaczom ze Świętochłowic grozi 5 lat...

Komunia

Archidiecezja o Pierwszej Komuni Świętej 2021....

Krasickiego

Zainwestuj w Świętochłowicach. Kup sobie grunt...

Szczepienia grypa

Świętochłowice: Bezpłatne szczepienia przeciwko...