Świętochłowickie szkoły ponadpodstawowe z nową ofertą dla absolwentów podstawówek. Poleca ją prezydent

Młodzi świętochłowiczanie uczą się w Świętochłowicach, bo dobrze jest uczyć się u siebie! Z takim przewodnim hasłem zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą świętochłowickich szkół ponadpodstawowych, dedykowaną absolwentom podstawówek w naszym mieście. Sprawdziliśmy i rzeczywiście - jest w czym wybierać.

Informator

Sektor oświatowy Świętochłowic zmienia się bardzo dynamicznie. Praktycznie nie ma tygodnia, abyśmy nie czytali, lub nie słyszeli o remontach, modernizacjach, tworzeniu nowych pracowni, czy choćby zakupie sprzętu do kolejnych placówek oświatowych w mieście. Takiego ruchu w tym sektorze nie było jeszcze nigdy.

Inwestują, żeby poprawić jakość nauczania

Świętochłowice stawiają również na wydatną poprawę wyników nauczania, a te w ostatnich latach niestety najlepsze nie były. Wynikało to przede wszystkim z przestarzałej oferty edukacyjnej w mieście. To się zmienia, rosną też oczekiwania, że już w najbliższej przyszłości ta niekorzystna passa się zmieni. Dlatego szkoły wdrażają nowe technologie i biorą udział w licznych projektach. Swoim uczniom zapewniają wiele dodatkowych możliwości kształcenia, tematyczne warsztaty, podróże i wymianę międzynarodową. Wielki nacisk kładziony jest na naukę języków, dlatego w każdej szkole prowadzone są lekcje w kilku z nich.

Nowy informator dla absolwentów podstawówek

Dziś swoją premierę ma specjalny informator dla absolwentów szkół podstawowych. 28-stronicowa broszura kompleksowo przedstawia atuty każdej ze świętochłowickich szkół podstawowych. Aby pobrać informator, kliknij w poniższy obrazek.

Prezydent w aktywnej komunikacji z młodzieżą

Wielką inicjatywę w propagowaniu oferty edukacyjnej świętochłowickich szkół prowadzi sam prezydent Świętochłowic Daniel Beger. Prezydent osobiście komunikuje się z absolwentami szkół poprzez narzędzia do zdalnej komunikacji online. Wskazuje, że oferta naszych szkół już zbliżona jest do ofert znanych placówek spoza Świętochłowic.

- Pamiętajcie, lepiej być dużą rybą w małym stawie, niż małą rybką w wielkim morzu - argumentował w swoim spotkaniu online z ośmioklasistami z chropaczowskiej "siedemnastki".

Tak wyglądały moje wczorajsze przygotowania do spotkania na "teamsach" z uczniami klasy VIII b Szkoła Podstawowa z...

Opublikowany przez Daniela Beger - Prezydenta Świętochłowica Sobota, 27 marca 2021

czytaj więcej:

Burdel

Kolejna świętochłowicka szkoła zmienia swoje...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Grota

Remont lipińskiej Groty. Ktoś ostro podkręca...

Dogma

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców...

Swietochlowice um

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o...

Strona

Świętochłowicki OPS ma nową stronę internetową....

Kalina

Staw Kalina Świętochłowice. Rozpoczęły się...