Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W dwóch kolejnych powstają zielone pracownie

Zielona

Świętochłowickie szkoły od kilku lat mocno stawiają na ekologię. Dlatego kolejne dwie szkoły wkrótce będą miały u siebie kolejne w naszym mieście zielone pracownie. To Szkoła Podstawowa nr 10 w Chropaczowie, oraz Zespół Edukacji Wspomagającej na Zgodzie. Obie otrzymają po 40 tys zł. dotacji.

Świętochłowicki Urząd Miejski informuje, że przedmiotem tegorocznego konkursu „Zielona Pracownia” było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniano biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Przypomnijmy, że zielone pracownie powstały już w 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Sudeckiej w Chropaczowie, zaś rok wcześniej - w Szkole Podstawowej nr 17. Wszystkie dofinansowane były z dotacji udzielonych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podobnie będzie i tym razem.

Na zdjęciu projekt pracowni "Zielona Przygoda w SP 10".