Świętochłowiczanki w kadrach Śląska

26 i 27 lutego rozpoczęły się konsultacje nowych roczników do kadr Śląska w piłce ręcznej halowej i po raz pierwszy w piłce ręcznej plażowej. Do obu kadr zakwalifikowano zawodniczki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice.

Załącznik poczty

W hali sportowej SP 1 w Świętochłowicach pierwszą konsultację szkoleniową do kadry Śląska w piłce ręcznej „na piasku” miały dziewczęta z rocznika 2007. Dziewczęta powołane przez zespół trenerski w składzie Andrzej Gajczewski (I trener), Katarzyna Wilczek (II trener) i trenera uzupełniającego Piotra Herrmanna odbyły pierwszy trening zapoznawczy z tą nową odmianą piłki ręcznej. Wśród piętnastu zawodniczek śląskich klubów, piątka to ubiegłoroczne finalistki Mistrzostw Polski z Koszalina -zawodniczki MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice: Julia Grzesista, Julia Ulijarczyk, Nicola Muras Karolina Sarapata i Wiktoria Wasilke.

Nominacje do kadry Śląska, ale rocznika 2006 otrzymały świętochłowickie zawodniczki: Kinga Nycek, Nikola Trocer oraz Oliwia Drzewiecka. Kadrę Śląska tego rocznika również prowadzi trio Andrzej Gajczewski, Katarzyna Wilczek i Piotr Herrmann.

W tym samym dniu w hali KS Zgoda w Rudzie Śląskiej odbyła się pierwsza konsultacja nowotworzonej kadry Śląska rocznika 2007 w piłce halowej. Na to spotkanie z trenerami Joachimem Wieczorkiem i Józefem Szmatłochem powołania otrzymały zawodniczki MUKS: Julia Grzesista i Nicola Muras - obecne kadrowiczki starszego rocznika 2006, Julia Ulijarczyk, Karolina Sarapata, Wiktoria Wasilke oraz Wiktoria Nowak.

Życzymy wszystkim świętochłowiczankom regularnych powołań na następne konsultacje.

czytaj więcej:

Świetochłowice nagrody dla sportowców

Nagrody dla najlepszych sportowców ze Świętochłowic

Obóz Sportowy UKS Taekwondo Świętochłowice 4

Obóz sportowy UKS Taekwondo Świętochłowice nad morzem

Dzień Dziecka w UKS Taekwon-Do Świętochłowice 2021

Dzień Dziecka w UKS Taekwon-Do Świętochłowice

Attachmen

Dwa remisy Śląska

IMG 20201004 062535

Świętochłowiccy uczniowie na Silesia Marathon

2

Do jednej bramki

464b3f74fd6601955ccb022f610c3111 XL

Puchar dla Zgody