Świętochłowiczanki w kadrach Śląska

26 i 27 lutego rozpoczęły się konsultacje nowych roczników do kadr Śląska w piłce ręcznej halowej i po raz pierwszy w piłce ręcznej plażowej. Do obu kadr zakwalifikowano zawodniczki MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice.

Załącznik poczty

W hali sportowej SP 1 w Świętochłowicach pierwszą konsultację szkoleniową do kadry Śląska w piłce ręcznej „na piasku” miały dziewczęta z rocznika 2007. Dziewczęta powołane przez zespół trenerski w składzie Andrzej Gajczewski (I trener), Katarzyna Wilczek (II trener) i trenera uzupełniającego Piotra Herrmanna odbyły pierwszy trening zapoznawczy z tą nową odmianą piłki ręcznej. Wśród piętnastu zawodniczek śląskich klubów, piątka to ubiegłoroczne finalistki Mistrzostw Polski z Koszalina -zawodniczki MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice: Julia Grzesista, Julia Ulijarczyk, Nicola Muras Karolina Sarapata i Wiktoria Wasilke.

Nominacje do kadry Śląska, ale rocznika 2006 otrzymały świętochłowickie zawodniczki: Kinga Nycek, Nikola Trocer oraz Oliwia Drzewiecka. Kadrę Śląska tego rocznika również prowadzi trio Andrzej Gajczewski, Katarzyna Wilczek i Piotr Herrmann.

W tym samym dniu w hali KS Zgoda w Rudzie Śląskiej odbyła się pierwsza konsultacja nowotworzonej kadry Śląska rocznika 2007 w piłce halowej. Na to spotkanie z trenerami Joachimem Wieczorkiem i Józefem Szmatłochem powołania otrzymały zawodniczki MUKS: Julia Grzesista i Nicola Muras - obecne kadrowiczki starszego rocznika 2006, Julia Ulijarczyk, Karolina Sarapata, Wiktoria Wasilke oraz Wiktoria Nowak.

Życzymy wszystkim świętochłowiczankom regularnych powołań na następne konsultacje.

czytaj więcej:

Remont Domu Sportu w Lipinach 1

Kultowy budynek w Lipinach z wyremontowanymi wnętrzami

5 kolejka Śląsk Świętochłowice Szombierki Bytom

Piąta kolejka IV ligi nieudana dla Śląska Świętochłowice

Ruch chorzow prezentacja

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów 2021 w Świętochłowicach!

Tiger

Spróbuj swoich sił w Akademii Piłkarskiej...

Dwa razy

Dwa razy z tarczą

Mlodziczki

Śladem starszych koleżanek

9f9f79e544fb8eb705d18df3c18b9f0a XL

Siatkarskie zmagania licealistów