Szczypiornistki wróciły na parkiety

Po świąteczno-noworocznej przerwie, na parkiety wróciły szczypiornistki. Na rozpoczęcie roku 2021 młode piłkarki ręczne MOKS Skałki-Śląsk Świętochłowice wystąpiły w turnieju noworocznym w Halembie, a juniorki młodsze rozegrały mecz ligowy. Świętochłowiczanki dobrze rozpoczęły ten rok, ponieważ wygrały halembski turniej oraz mecz ligowy.

Fot

9 stycznie dwa zespoły szvzypiornistek MUKS wzięły udział w noworocznym turnieju zorganizowanym przez Grunwald Ruda Śląska. Pierwszy zespół składający się z zawodniczek rocznika 2007/2008 zajął pierwsze miejsce, wygrywając z KS Zgoda Ruda Śląska po rzutach karnych 16:15. W regulaminowym czasie gry był remis 12:12. W drugim meczu Skałka pokonała KS Bystra 24:10, by w finale wygrać z gospodyniami - Grunwaldem Ruda Śląska 17:14. Drugi, młodszy zespół przegrał w grupie z Grunwaldem i Pogonią Zabrze, a w meczu o V miejsce uległ KS Bystra 12:15.

***

Bardzo dobrze rozpoczęły ten rok w rozgrywkach ligowych juniorki młodsze. W meczu rozegranym w Bielszowicach, pokonały Pogoń Żory 51:30, prowadząc do przerwy 26:14. Świetną dyspozycję rzutową zademonstrowały Wiktorie Wieczorek i Herrmann, zdobywając odpowiednio 14 i 13 bramek.

MUKS Skałka-Śląsk – Pogoń Żory 51:30 (26:14)

MUKS: Nicola Muras – Oliwia Drzewiecka 1, Julia Grzesista 2, Kinga Nycek 3, Oliwia Ronc 7, Klaudia Matuszczyk 1, Karolina Ratajczak, Wiktoria Herrmann 13, Wiktoria Wieczorek 14, Nikola Trocer 3, Paulina Hołub 7.