Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach żyje siatkówką. Trwa rekrutacja do kolejnej klasy sportowej

Siatkówka w naszym mieście nieodłącznie kojarzy się ze świętochłowicką Szkołą Podstawową nr 2. Od lat to w tej właśnie szkole organizowane są miejskie i rejonowe zawody.

Rywalizacja prowadzona jest w piłce siatkowej i mini siatkówce, a dla dorosłych miłośników tego sportu, organizowany jest co rok Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Będzie czwarta sportowa sekcja

Kolejne pokolenia młodych siatkarzy uczą się i trenują w murach SP2. Aktualnie w szkole działają trzy oddziały sportowe, a od września planowane jest otwarcie kolejnej.

- Wszystkich uczniów klas trzecich, którzy chcieliby łączyć uprawianie siatkówki z wysokim poziomem nauczania, zapraszamy do naszej klasy sportowej – mówi dyrektor SP2, pan Marek Reich. - Uczniowie realizują 6 godzin treningowych, które ujęte są w planie lekcji. Łączenie uprawiania sportu oraz obowiązków szkolnych uczy dobrej organizacji i sumienności, ważne są także prozdrowotne aspekty aktywnego trybu życia – dodaje pan dyrektor.

Rozgrywki, wyjazdy, zawody

Uczniowie klas sportowych latem uczestniczą w sportowych obozach siatkarskich, najczęściej nad morzem.

- Ważne jest także uczestnictwo w sportowej rywalizacji, która kształtuje charakter i uczy dążenia do celu – wspomina dyrektor Reich. W tym celu, wspólnie z rodzicami, powołaliśmy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka Świętochłowice” - tłumaczy.

Już w przyszłym sezonie planowany jest udział młodych zawodników w rozgrywkach ligowych. Szkoła Podstawowa nr 2 posiada także dobrą bazę treningową oraz doświadczoną kadrę trenerską.

- Jestem przekonany, że rozpoczęcie nauki w klasie sportowej to dobry wybór – podsumowuje pan dyrektor.

Zapisy w sekretariacie szkoły trwają do 7 maja 2021. Test sprawnościowy dla kandydatów odbędzie się 13 maja, od godziny 16:00.

czytaj więcej:

Policja

Policja zaprasza świętochłowickich maturzystów....

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

M m lisio6

Najlepszy przyjaciel to lis. Udomowiony...

Jude

Żydowskie akcenty w historii Świętochłowic....

Niedzielski

Minister przedłużył lockdown w Polsce. Odniósł...

Lipiny

Wielkanoc w Lipinach. Sprawdź informacje z...

Zielona enklawa

W Lipinach powstaje Zielona Enklawa dla dzieci...