Sznupek w odwiedzinach u 5-latka. To nagroda za wytrwałość na kwarantannie

Wspaniałą niespodziankę 5-letniemu chłopczykowi ze Świętochłowic sprawili lokalni policjanci. Dzielny zuch doskonale sprawował się na kwarantannie, a po jej zakończeniu odwiedził go Sznupek ze swoją kompanią. Młody świętochłowiczanin był zachwycony!

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji, koniec kwarantanny jest czymś wyjątkowym, szczególnie dla dzieci, które mają mnóstwo energii i marzą o tym, aby chociaż na chwilę wyjść na podwórko.

W trakcie kwarantanny maluchy codziennie czekają na wizytę policjantów, a widok radiowozu, to często duże urozmaicenie ich dnia. Dlatego mundurowi ze świętochłowickiej komendy niejednokrotnie starają się zaskakiwać najmłodszych mieszkańców miasta, przygotowując dla nich niespodzianki w podziękowaniu za ich wytrwałość.

I tak też było, kiedy pierwszego dnia po zakończeniu 14-dniowej obowiązkowej kwarantanny, jeden z małych mieszkańców Świętochłowic mógł w końcu wyjść z domu. Ku jego zaskoczeniu, już nie na kontrolę, lecz z odwiedzinami i świątecznymi życzeniami, oprócz świętochłowickiej policyjnej profilaktyk przyjechał do niego Sznupek – maskotka śląskiej Policji i jego przyjaciel - Wielkanocny Kurczak. 5-latek z uśmiechem na twarzy przywitał gości.

Chłopiec otrzymał drobne upominki, w tym wzorowaną na postaci Sznupka maskotkę, elementy odblaskowe oraz kolorowanki, które w formie zabawy uczą podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa.


Źródło, Fot. Materiały prasowe Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach