Szpital w Świętochłowicach dostanie 800 tys. zł z województwa

Radni Sejmiki Województwa Śląskiego zdecydowali o przekazaniu 800 tys. zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.

Szpital swiony

Program wsparcia szpitali realizowany przez samorząd województwa śląskiego ma dofinansować inwestycje związane z zapobieganie i zwalczaniem COVID-19. Chodzi m.in. o zakup sprzętu medycznego, takiego jak: respiratory, kardiomonitory, defibrylatory, aparaty USG, aparaty RTG, pompy infuzyjne, ssaki, komory laminarne, zamrażarki, aparaty ECMO, sterylizatory, myjki automatyczne czy sprzęt do diagnostyki związanej z wirusami.

Program może też wesprzeć zakupy wyposażenia oddziałów szpitalnych (m.in. łóżka szpitalne, łóżka intensywnego nadzoru), zakupy ambulansów czy drobne prace modernizacyjne, niezbędne do dostosowania szpitala do walki z koronawirusem.

Fundusz na wsparcie szpitalu powiatowych zarząd województwa śląskiego utworzył w ubiegłym miesiącu. Po przeprowadzeniu naboru wniosków podjęto uchwały o udzieleniu pomocy finansowej miastom. Środki z funduszu trafią do 19 samorządów z województwa śląskiego.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

H0

Hugoberg - świętochłowicka perełka z bolesną...

Pirat

Jechał bez prawka i na podwójnym gazie. Wpadł...

Znecanie

Rodzina ze Świętochłowic przerwała milczenie....

Niedzielski

Z maseczkami do końca życia? Minister Zdrowia...