Szykuje się nowa inwestycja remontowa. W czerwcu rusza przebudowa ulicy Hajduki w Świętochłowicach

Dobra wiadomość dla kierowców, choć wiąże się z czasowymi utrudnieniami na drodze. Niebawem rozpocznie się inwestycja mająca na celu poprawę warunków na ulicy Hajduki. Zadanie będzie realizowane głównie w czasie wakacji.

UM Świętochłowice
Swietochlowice hajduki remont

Remont Hajduków w Świętochłowicach

Jedna z ulic miasta ma przejść gruntowną zmianę. W ramach prac zaplanowano wymianę nawierzchni i całej konstrukcji. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W ramach pierwszego odnowiony będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Wiśniową do skrzyżowania z ul. Plebiscytową. Koszt tej części prac wynosi 1 600 000 zł. Finansowo wspomoże go celowa dotacja z Funduszu Odporności Metropolii GZM. Roboty mają rozpocząć się już w czerwcu.

- Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące organizacji ruchu. Odcinek ten realizować będzie firma EUROTECH z Zabrza. W trosce o wygodę mieszkańców zasadnicza część przebudowy odbędzie się w okresie wakacyjnym - podają urzędnicy miejscy.

Następnie czeka nas drugi etap zadania. Podczas niego remont przejdzie skrzyżowanie ul. Hajduki z ul. Plebiscytową. Za wykonanie tych prac odpowie przedsiębiorstwo Silesia Invest. Wartość drugiej części projektu to 573 000 zł. Sfinansuje je budżet Miasta Świętochłowice.

Swietochlowice mapa inwestycji

Może Cię zainteresować:

Ile kosztował chodnik przy Twojej ulicy? Możesz to sprawdzić dzięki mapie miejskich inwestycji

Autor: Redakcja

12/04/2024

Alstom swietochlowice

Może Cię zainteresować:

Będzie 150 miejsc pracy w Świętochłowicach. Delta Trans rozbuduje centrum logistyczne

Autor: Redakcja

19/01/2024