Tak będzie się prezentować CKŚ Grota. Lipiny otrzymają odnowione centrum

Mieszkańcy jednej z dzielnic Świętochłowic będą mogli cieszyć się nową perełką. Choć prace remontowe trochę zajmą, planowany efekt końcowy robi wrażenie. Koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

CKŚ Grota jak nowe

Dziś, 29 maja, Urząd Miasta zawarł umowę w sprawie remontu tego istotnego dla lokalnej społeczności obiektu. Samorząd zaprezentował też, jak budowla ma się prezentować po skończonych pracach. W ich ramach wykonane zostaną:

  • wymiana wszystkich instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej
  • unowocześnienie systemu ogrzewania
  • remont dachu oraz elewacji
  • montaż windy umożliwiającej poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie przedsiębiorstwo Texom sp. z o.o. z Krakowa. Koszt zadania wynosi 13 848 406,41 zł (z możliwością rozszerzenia o prawo opcji, a to daje łączną sumę prawie 16 mln zł). Kiedy zobaczymy efekty remontu? Na sfinalizowanie działań wykonawca dostał 22 miesiące od przekazania placu budowy.

Obiekt wymagał remontu od dobrych kilkunastu lat. Dzisiejsza umowa pozwala nam już namacalnie realizować działania w terenie za pośrednictwem firmy wykonawczej, która zapowiedziała, że dołoży wszelkich starań, aby obiekt zyskał na nowoczesności, funkcjonalności, ale jednocześnie wykona zadanie z poszanowaniem dla historii tego miejsca i charakterystycznych elementów budynku takich jak łukowe duże okna. Planujemy odsłonięcie i renowację starej cegły elewacyjnej, aby ukazać prawdziwy charakter budynku, ale także wpasować go w otoczenie kamienic, które są nieodzownym elementem Lipin – wymienia prezydent Daniel Beger.

Z podpisanej umowy cieszą się także wykonawcy. Planują uczynić z Groty "następną wizytówkę miasta".

Swietochlowice hajduki remont

Może Cię zainteresować:

Szykuje się nowa inwestycja remontowa. W czerwcu rusza przebudowa ulicy Hajduki w Świętochłowicach

Autor: Urszula Gołkowska

15/05/2024

Swietochlowice mapa inwestycji

Może Cię zainteresować:

Ile kosztował chodnik przy Twojej ulicy? Możesz to sprawdzić dzięki mapie miejskich inwestycji

Autor: Redakcja

12/04/2024