Tego lwa nie zobaczymy już na wybiegu w chorzowskim ZOO. Bolek nie żyje

Bolek lew z chorzowskiego zoo

Bardzo smutne wiadomości doszły do nas z chorzowskiego ZOO. W młodym wieku odszedł Bolek, jedyny samiec Lwa w tym ogrodzie zoologicznym. Nie zobaczymy go już na wybiegu.

Bolek miał sześć lat i prawie całe życie spędził w śląskim zoo. Do Chorzowa przyjechał 5 grudnia 2016 r. z Gdańska. Zmarł w czwartek, 29 lipca 2021 r.

- Nasz lew w ostatnim czasie nie najlepiej się czuł. Robiliśmy wszystko by mu pomóc. Mimo pełnej opieki weterynaryjnej odszedł wczoraj. Ustalenie przyczyny jego śmierci wymaga dalszych badań -informują pracownicy chorzowskiego zoo.

W Ślaskim Ogrodzie Zoologicznym pozostały teraz tylko dwie samice lwa - Kaasai i Anoona. Bolek był jedynym samcem, który przebywał w Chorzowie.

W naturze lwy występują przede wszystkim w Afryce, na południe od Sahary. Poza tym kontynentem widuje się je w stanie Gujarat na północy Indii. Żyje tam niewielka, wymierająca populacja lwów azjatyckich.

Gatunek ten wyróżnia się w świecie kotów wyraźnym dymorfizmem płciowym - samiec jest dużo większy od samicy, a ponadto tył jego głowy, szyję i pierś porasta charakterystyczna, długa grzywa. Jest narażony na wyginięcie, głównie za sprawą utraty siedlisk naturalnych oraz kurczącej się bazy pokarmowej.

czytaj więcej:

Kasowniki

Automaty biletowe w autobusach i tramwajach ZTM

KWK Bielszowice

KWK Bielszowice. 42-letni górnik znaleziony. Bez oznak życia

Pismo b karcza

Radny interweniuje w sprawie domków fińskich. Jest pismo!

Rednia

120 mieszkań w Chropaczowie ciągle bez ogrzewania - wideo

III konkurs plastyczny CKŚ Śwce

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze Świętochłowic

Szczepienie

UM w Świętochłowicach apeluje do mieszkańców o szczepienia

UKS SP2 obóz sportowy 5

Działo się! Wakacyjny obóz sportowy uczniów SP2