Tego lwa nie zobaczymy już na wybiegu w chorzowskim ZOO. Bolek nie żyje

Bardzo smutne wiadomości doszły do nas z chorzowskiego ZOO. W młodym wieku odszedł Bolek, jedyny samiec Lwa w tym ogrodzie zoologicznym. Nie zobaczymy go już na wybiegu.

Bolek lew z chorzowskiego zoo

Bolek miał sześć lat i prawie całe życie spędził w śląskim zoo. Do Chorzowa przyjechał 5 grudnia 2016 r. z Gdańska. Zmarł w czwartek, 29 lipca 2021 r.

- Nasz lew w ostatnim czasie nie najlepiej się czuł. Robiliśmy wszystko by mu pomóc. Mimo pełnej opieki weterynaryjnej odszedł wczoraj. Ustalenie przyczyny jego śmierci wymaga dalszych badań -informują pracownicy chorzowskiego zoo.

W Ślaskim Ogrodzie Zoologicznym pozostały teraz tylko dwie samice lwa - Kaasai i Anoona. Bolek był jedynym samcem, który przebywał w Chorzowie.

W naturze lwy występują przede wszystkim w Afryce, na południe od Sahary. Poza tym kontynentem widuje się je w stanie Gujarat na północy Indii. Żyje tam niewielka, wymierająca populacja lwów azjatyckich.

Gatunek ten wyróżnia się w świecie kotów wyraźnym dymorfizmem płciowym - samiec jest dużo większy od samicy, a ponadto tył jego głowy, szyję i pierś porasta charakterystyczna, długa grzywa. Jest narażony na wyginięcie, głównie za sprawą utraty siedlisk naturalnych oraz kurczącej się bazy pokarmowej.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Łyżwy

Ferie zimowe 2023 w Świętochłowicach

Linia energetyczna

Wnioski o dodatek elektryczny w Świętochłowicach

6

Dziś zasiłek, jutro niezła pensja

Wykonają ekspozycję Muzeum Powstań Śląskich