Ten diler spacerował po Katowickiej z 400 działkami amfetaminy w plecaku!

Przestępstwa narkotykowe w Świętochłowicach zdarzają się niestety dość często. Dilerka ciągle ma tu wzięcie. Policja ma pełne ręce roboty wyłapując handlarzy niedozwolonymi substancjami. Do zatrzymania kolejnych dwóch doszło w ostatnich dniach. Mieli ze sobą naprawdę dużo "towaru".

Diler Świętochłowice

Policjanci z Wydziału Prewencji świętochłowickiej komendy zatrzymali dwie osoby posiadające narkotyki. Jednym z zatrzymanych był 36-letni mieszkaniec Świętochłowic. W miniony weekend policjanci z ogniwa patrolowego w trakcie przejazdu ulicą Katowicką zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać oraz przyspieszył kroku. Stróże prawa postanowili go wylegitymować. W trakcie czynności mundurowych świętochłowiczanin był wyraźnie zdenerwowany całą sytuacją.

Tłumaczył, że spotkanie z nimi jest dla niego stresujące. Jednak po chwili na jaw wyszedł prawdziwy powód jego zachowania. Policjanci z „patrolówki” znaleźli w jego plecaku plastikowe pudełko, a w nim kilkadziesiąt zwitków foli z białą substancją proszkową. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że mundurowi przejęli amfetaminę, z której można przygotować ponad 400 „działek” dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do drugiego zatrzymania doszło wczoraj po południu. W trakcie patrolowania ulicy Łagiewnickiej stróże prawa zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Na widok mundurowych kierujący najpierw znacznie przyspieszył, a po chwili gwałtownie się zatrzymał i zszedł z jednośladu, dalej go prowadząc. To wzbudziło podejrzenie policjantów, którzy postanowili go wylegitymować. Mężczyzną okazał się 33-letni świętochłowiczanin.

Podczas rozmowy z mundurowymi był zdenerwowany i ciągle się rozglądał. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim zwitek foli z substancją niedozwoloną. Mężczyzna ukrywał w kieszeni spodni blisko 50 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymany mieszkaniec Świętochłowic został przewieziony do miejscowej jednostki Policji. Okazał się trzeźwym, co potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Teraz obu mężczyznom grozi kara nawet 3 lat więzienia

czytaj więcej:

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Bomba w Świętochłowicach Ćwiczenie policjantów i strażaków

Bomba w Świętochłowicach. Ćwiczenia policjantów i strażaków

Świętochłowice zatrzymana dilerka

Narkotyki w Chropaczowie

Policjanci ze Świętochłowic przechodzą na emeryturę

Zasłużeni świętochłowiccy policjanci przechodzą na emeryturę

33 latek świętochłowice KMP

Złodziej rekordzista ze Świętochłowic - 21 zarzutów. Oczko?

Banknoty z PRL

Gruzini okradli mieszkanie w Świętochłowicach. Mieli pecha!

Dts

Minimalny odstęp pomiędzy pojazdami już od dziś.