Testy na Covid-19 już w wielu marketach. Zobacz, gdzie i za ile kupisz

Covid

Coraz więcej sieci handlowych decyduje się na sprzedaż testów do wykrywania przeciwciał SARS-COV-2 w swoich dyskontach i marketach. W ślad za Biedronką, która pierwsza na polskim rynku zdecydowała się wprowadzić je do oferty, poszły kolejne sklepy średnio i wielkopowierzchniowe.

Netto sprzedaje Lominę

Testy dostępne w Netto działają na zasadzie immunochromatografii. To pierwszy w Europie zestaw do szybkiego wykrywania przeciwciał COVID-19 IgM / IgG (złoto koloidalne) REF: LSBCoV-ST, który otrzymał zgodę na używanie w celach samokontroli (do użytku domowego). Test został dopuszczony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej na podstawie certyfikacji CENB Certyfikat EC20 0090 2020. Wcześniej sieć wprowadziła do sprzedaży także pulsoksymetry.

Będą dostępne przy kasach. W każdym opakowaniu znajdą się dwa testy w cenie 79,98 zł za opakowanie (39,99 zł za jeden test). Ze względu na spodziewane duże zainteresowanie wprowadzony zostanie limit sprzedaży do dwóch podwójnych opakowań (czterech testów) na osobę.

Aldi proponuje Primacovid

Od czwartku 1 kwietnia również polscy klienci sieci ALDI będą mogli zakupić testy serologiczne wykrywające we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Testy w cenie 39,99zł za sztukę dostępne będą w sklepach ALDI w całej Polsce do wyczerpania zapasów. Sieć nie wyznacza żadnych limitów co do ilości testów na osobę

Producentem jest szwajcarska firma PRIMA Lab, certyfikowana zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Testy te są proste w użyciu i zalecane do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. Podkreśla się jednak, że wykrywają one jedynie obecność przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2i zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być stosowane jako jedyna podstawa do postawienia diagnozy COVID-19.

Kaufland także z Lominą

W cenie 79,99 zł za opakowanie kupujący otrzymają dwa pakiety testów serologicznych do samodzielnego wykonania w domu. Produkt jest środkiem pomocniczym i pozwala wykryć obecność przeciwciał, które powstają po kontakcie z koronawirusem. Test nie pokaże natomiast, czy aktualnie przechodzimy infekcję, dlatego nie może być uznawany za zamiennik profesjonalnego badania RT-PCR.

Test firmy LOMINA AG dostępny w sieci Kaufland to dodatkowe narzędzie wspierające, dzięki któremu klienci będą mogli zorientować się czy przebyli infekcję na podstawie obecności przeciwciał wytwarzanych przez organizm po kontakcie z koronawirusem. Testy będą pojawiać się w sklepach sieci Kaufland w całej Polsce od 31 marca. Produktu firmy LOMINA należy szukać na półkach znajdujących się przy kasach. Dokładność testu, zgodnie z informacją podaną przez producenta, wynosi 94%.

Biedronka i Lidl z Primacovidem - po obniżonej cenie

Pierwsza testy serologiczne na przeciwciała SARS-CoV-2 do sprzedaży w Polsce wprowadziła Biedronka, pisaliśmy o tym na naszym portalu. Kilkanaście dni później do sprzedaży wprowadził je również Lidl. Oba testy są takie same, sprzedawane są pod marką Primacovid. Różnica polega na tym, że Lidl zaczął je sprzedawać po 39,99 podczas gdy Biedronka oferowała testy po 49,99 zł.

Żeby nie pozostać w tyle Biedronka obniżyła cenę testu, obecnie obie marki sprzedają go w tej samej cenie, czyli 39,99 zł.