Ekmps2020

Think Eco! rozpocznie EKMŚP

Już za moment rozpocznie się wyjątkowa, specjalna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Pierwszym wydarzeniem organizowanym w jego ramach będzie Think Eco! Forum.

Tegoroczna edycja kongresu będzie szczególna, bo będzie odbywać się w okolicznościach, z jakimi nie mieliśmy nigdy do czynienia. Z tej przyczyny EKMŚP tym razem nie przybierze formy wielkiego, trzydniowego wydarzenia, lecz zostanie podzielony na cykl konferencji zaplanowanych w odstępie kilku tygodni. Dotąd impreza gromadziła w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 8 tysięcy uczestników, natomiast w tym roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach stawia na bardziej kameralne spotkania w lokalizacjach rozsianych na terenie województwa śląskiego i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Każdego dnia decydenci reprezentujący różne interesy (przedsiębiorcy, samorządy, administracja centralna) będą zasiadać przy okrągłym stole, aby przedyskutować kluczowe kwestie dla danej ścieżki tematycznej.

Pierwszą z zaplanowanych ścieżek tematycznych będzie Think Eco! Forum, która odbędzie się 30 września w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Jej uczestnicy zajmą się sprawami dotyczącymi szeroko pojętej ekologii w energetyce, gospodarce odpadami oraz wodociągach. - Po zakończeniu dyskusji zostaną spisane i przygotowane rekomendacje, które następnie zostaną wystosowane zarówno do organów centralnych, jak również do organów Unii Europejskiej - informują organizatorzy. Później w ciągu dnia przewidziane jest matchowanie przedsiębiorców, które będzie odbywać się zarówno w bezpośredniej formie, jak i w wersji online na specjalnie do tego przygotowanej platformie.

Kolejne ścieżki tematyczne są zaplanowane w następujących terminach:

  • Inwestycje motorem rozwoju - 19-20.10 Katowice
  • II Regionalne Forum Energetyczne - 29-30.10 Wisła
  • Finansowanie Przedsiębiorstw i rozwoju gmin - 23-24.11 Katowice
  • Śląskie Forum Ekspertów - 09.12 Katowice
  • Branża hi-tech - 09-10.12 TBA

W gronie gości, uczestników oraz prelegentów jesiennej edycji EKMŚP znajdą się takie osobistości, jak m.in. Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Grzegorz Tobiszowski - eurodeputowany, Kazimierz Karolczak - przewodniczący metropolii GZM, Marcin Krupa - prezydent Katowic, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - rektor Politechniki Śląskiej, dr Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prof. Jerzy Buzek - eurodeputowany, a także Tomasz Zjawiony - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Udział w EKMŚP jest bezpłatny. Wcześniej trzeba jednak się zarejestrować. Więcej informacji o programie, gościach i prelegentach można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

czytaj dyskusję

Polecamy: