Troje mieszkańców Świętochłowic pobiło nastolatkę

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali trzy osoby, które pobiły nastoletnią mieszkankę naszego miasta. To dwaj mężczyźni, w wieku 19 i 23 lata oraz 18-letnia kobieta. Grozi im do 3 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne
Pobicie

Do zdarzenia doszło na jednym z boisk szkolnych na terenie Świętochłowic.

- Z ustaleń kryminalnych wynika, że pomiędzy 16-latką a innym nastolatkiem doszło do sprzeczki. Po upływie chwili stawała się ona coraz bardziej agresywna. W pewnym momencie chłopak wraz z dwójką swoich znajomych zaatakowali dziewczynę, kopiąc ją i uderzając. Po całym incydencie wszyscy uciekli – informuje świętochłowicka policja.

W krótkim czasie w dzielnicy Lipiny policjanci zatrzymali dwójkę agresorów- 19-latka i jego rok młodszą koleżankę. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu, a u 18-latki ponad pół promila. Oboje usłyszeli zarzut pobicia. Wkrótce w ręce funkcjonariuszy wpadł też trzeci sprawca, którym był 23-letni mieszkaniec Świętochłowic. Jemu również postawiono zarzut pobicia. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, całej trójce zakazano zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Wszyscy odpowiedzą przed sądem, a grozi im do 3 lat więzienia.

fot. KMP w Świętochłowicach