Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty „Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem”

Jak może wyglądać próba kontaktu z kosmosem? O tym można się przekonać, biorąc udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach.

Narodowe Centrum Kultury LEM

Książki Lema splatają się z naukowymi rozważaniami i analizami na temat wizji społeczeństwa. Wielowymiarowość jego twórczości stanowi o fenomenie Lema. W końcu jego książki tłumaczono na 41 języków (!). „Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic”, to cytat z „Solaris”, wizjonerstwo, przenikliwość Lema mogą zaskakiwać. A jak może wyglądać próba kontaktu z kosmosem? O tym można się przekonać, biorąc udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach. „Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem” - to ciekawe warsztaty z robotyki, plastyczne czy spotkanie z półfinalistami Lego Masters.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 32 245 63 61, poprzez e-mail: promocja@mbp.swietochlowice.pl lub za pośrednictwem strony na Facebooku.

Plakat: MBP Świętochłowice

czytaj więcej:

Zespol slask

Występ artystów "Śląska" uświetni Piknik Cietrzewisko

Człowiek z Odzysku

„Człowiek z Odzysku”. Premiera musicalu w Świętochłowicach

Dzieciątko

Tradycje bożonarodzeniowe na Górnym Śląsku. Co zostało?

Wernisaż wystawa

Mieszanka malarstwa i poezji podczas wyjątkowej wystawy

Narodowe Centrum Kultury LEM

Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem w MBP Świętochłowice

Nagroda obraz

Grand Prix dla zdolnej 11-latki ze Świętochłowic

832731af5d81b95ba82de72993209600 XL

O powstaniu