Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty „Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem”

Jak może wyglądać próba kontaktu z kosmosem? O tym można się przekonać, biorąc udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach.

Narodowe Centrum Kultury LEM

Książki Lema splatają się z naukowymi rozważaniami i analizami na temat wizji społeczeństwa. Wielowymiarowość jego twórczości stanowi o fenomenie Lema. W końcu jego książki tłumaczono na 41 języków (!). „Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic”, to cytat z „Solaris”, wizjonerstwo, przenikliwość Lema mogą zaskakiwać. A jak może wyglądać próba kontaktu z kosmosem? O tym można się przekonać, biorąc udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach. „Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem” - to ciekawe warsztaty z robotyki, plastyczne czy spotkanie z półfinalistami Lego Masters.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 32 245 63 61, poprzez e-mail: promocja@mbp.swietochlowice.pl lub za pośrednictwem strony na Facebooku.

Plakat: MBP Świętochłowice

czytaj więcej:

Kindla

Bracia Kindla zaczynali od kolonijnego konkursu piosenki...

Próba zespołu Oberschlesien tydzień przed premierowym koncertem

Nadchodzi nowa płyta Oberschlesien. Premiera w Barbórkę

Biblioteka muzyczna krawczyk

Wraca Muzyczna Biblioteka z Bartkiem Gruchlikiem

PAL1

W Świętochłowicach możesz wymienić swoje książki na inne

Oliwka

Michał Wiśniewski zaśpiewa w Bytomiu dla chorej Oliwki

Grota1

Prezydent Świętochłowic o aferze z Grotą:...

Stulecie

Wydarzenie Historyczne Roku w Świętochłowicach?