Trzy medale speedrowerowców Śląska

Ostatnia sobota i niedziela sierpnia były prawdziwym świętem polskiego speedrowera, jako że w Gnieźnie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski 2020 w sześciu kategoriach: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec, weteran i senior / open. W tym gronie nie mogło zabraknąć speedrowerowców świętochłowickiego Śląska. Byli, walczyli i zdobywali medale. Wrócili do domu z trzema, w całej palecie kolorów.

Speed

Najlepiej spisał się Dawid Bas, który był klasą dla siebie w konkurencji „młodzieżowców”. W finale nie miał rywali, wygrywając komplet pięciu wyścigów, co dało mu 20 punktów. Srebro przypadło Radosławowi Morawiakowi (Mustang Żołędowa), a brąz – Wojciechowi Małeckiemu (Orzeł Gniezno). Na siódmym miejscu sklasyfikowano Mateusza Packa – 12 punktów (jedno zwycięstwo, jedno drugie miejsce, dwa trzecie i jedno czwarte), an dziesiąty był Patryk Bielaczek, który zgromadził na koncie 11 punktów (jedno zwycięstwo, raz drugie, raz trzecie i dwa razy czwarte miejsca).

Medla srebrny w kategorii „open” wywalczył Marcin Kołata, gromadząc 16 punktów (trzy zwycięstwa i dwa drugie miejsca). W biegu dodatkowym przegrał z Łukaszem Łanieckim (Orzeł) i dlatego przypadł mu srebrny medal. Piąty był Dawid Bas – 13 punktów (trzy zwycięstwa i jedno czwarte miejsce), a 13 – Mateusz Pacek – 11 punktów )raz drugi i cztery razy trzeci).

Medal brązowy w kategorii juniorów zdobył Igor Orłowski. Dwa zwycięstwa i trzy drugie miejsca pozwoliły na zgromadzenie na koncie 17 punktów. Wyprzedzili go Radosłąw Morawiak (Mustang Żołędowo) i Mikołaj Menz (Orzeł Gniezno). Na dziesiątym miejscu z 12 punktami (cztery razy drugi i wykluczenie) sklasyfikowany został Patryk Bielaczek.

czytaj więcej:

Podolski Lukas

Podolski wyjątkiem od reguły. Ślązacy z Niemiec nie wracali

MUKS Skałka mistrzem Polski młodziczek 7

Zrobiły to! Zawodniczki z MUKS Skałka Śląsk...

10001474

70 lat żużla w Świętochłowicach. Jest jubileuszowa wystawa!

Ruch

Efektowna wygrana Niebieskich z udziałem...

Swietochlowice sportowcy nagrody

Lokalni sportowcy nagrodzeni

Slask demarko

MKS Śląsk Świętochłowice zyskał sponsora...

0e055015385980da4e111a90c5284edc XL

Piłkarska wiosna przesunięta