Trzy razy na podium!

Sport w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach ma się dobrze. Uczniowie ZSO w ciągu trzech ostatnich tygodni trzy razy stanęli na podium – informuje świętochłowicki magistrat.

Zso

Medale w piłce nożnej dziewcząt...

Dziewczyny z II Liceum Ogólnokształcącego, wchodzącego w skład ZSO, pokazały, że potrafią grać w piłkę nożną. W Licealiadzie drużyna ze świętochłowickiego liceum zajęła 2. miejsce podczas Finału Śląskiej Ligii Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Zawody odbyły się 1 października w Sosnowcu.

...i w Taekwondo

Uczniowie świętochłowickiego ZSO odnieśli sukcesy także na macie. Mateusz Zacharski, z klasy 3A II Liceum Ogólnokształcącego, wywalczył tytuł Wicemistrza Śląska w Taekwondo w kategorii +75 kg. Z kolei Maja Germel, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, zdobyła brązowy medal w kategorii +42 kg. W zawodach, które obyły się 3 października w Boguszowickiej Hali Sportowej, wzięło udział ponad 200 zawodników z 12 klubów.