Trzymał ponad 2 tysiące działek amfetaminy w mieszkaniu w Świętochłowicach

Kolejnego ważnego zatrzymania dokonali policjanci z sekcji kryminalnej KMP Świętochłowice. W jednym z mieszkań na terenie naszego miasta, 32-letni mężczyzna przechowywał prawie 2,4 tys dawek amfetaminy. Narkotyki znaleziono m.in. w lodówce.

Policja świętochłowice zatrzymanie dilera

To zatrzymanie jest efektem współpracy kryminalnych ze Świętochłowic i policjantów z Wydziału do spraw Przestępczości Narkotykowej KWP w Katowicach. Jak podaje strona internetowa świętochłowickiej komendy, stróże prawa wpadli na trop mężczyzny, który w swoim mieszkaniu przechowywał znaczne ilości narkotyków. Wspólnie wkroczyli do mieszkania 32-latka, znajdując tam blisko 2,4 tysiąca działek dilerskich amfetaminy oraz dopalacze.

Ustalenia śledczych wskazywały już wcześniej, że namierzany mężczyzna może ukrywać w mieszkaniu narkotyki oraz nimi handlować. W trakcie interwencji w jego mieszkaniu użyto wyspecjalizowanego do wykrywania narkotyków psa. Podczas przeszukania ich podejrzenia potwierdziły się. Znaleźli tam amfetaminę z której można było przygotować blisko 2,4 tysiąca działek dilerskich i kilkanaście porcji suszu roślinnego nowej substancji psychoaktywnej, czyli tak zwanego „dopalacza”.

Narkotyki przechowywane były m.in. w lodówce. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może trafić za kraty nawet na 10 lat.

KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Zaginęła Iwona Kalinowska ze Świętochłowic

Zaginęła Iwona Kalinowska ze Świętochłowic

Akcja Trzeźwość w Świętochłowicach

Akcja „Trzeźwość” w Świętochłowicach. Były trafienia

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Świętochłowice drogówka

Jechał na zakazie. Może na pięć lat dojechać do więzienia

Radiowóz policja

Rowerzysta „na gazie” drogo zapłacił za przejażdżkę

244081978 569788721033660 7462281400343657056 n

Dym w dzielnicy Zgoda. To pożar na nielegalnym wysypisku

Screenshot www interpol int 2021 07 26 10 14 59

Morderca Jacek Jaworek nadal nie został złapany