Trzymał ponad 2 tysiące działek amfetaminy w mieszkaniu w Świętochłowicach

Kolejnego ważnego zatrzymania dokonali policjanci z sekcji kryminalnej KMP Świętochłowice. W jednym z mieszkań na terenie naszego miasta, 32-letni mężczyzna przechowywał prawie 2,4 tys dawek amfetaminy. Narkotyki znaleziono m.in. w lodówce.

Policja świętochłowice zatrzymanie dilera

To zatrzymanie jest efektem współpracy kryminalnych ze Świętochłowic i policjantów z Wydziału do spraw Przestępczości Narkotykowej KWP w Katowicach. Jak podaje strona internetowa świętochłowickiej komendy, stróże prawa wpadli na trop mężczyzny, który w swoim mieszkaniu przechowywał znaczne ilości narkotyków. Wspólnie wkroczyli do mieszkania 32-latka, znajdując tam blisko 2,4 tysiąca działek dilerskich amfetaminy oraz dopalacze.

Ustalenia śledczych wskazywały już wcześniej, że namierzany mężczyzna może ukrywać w mieszkaniu narkotyki oraz nimi handlować. W trakcie interwencji w jego mieszkaniu użyto wyspecjalizowanego do wykrywania narkotyków psa. Podczas przeszukania ich podejrzenia potwierdziły się. Znaleźli tam amfetaminę z której można było przygotować blisko 2,4 tysiąca działek dilerskich i kilkanaście porcji suszu roślinnego nowej substancji psychoaktywnej, czyli tak zwanego „dopalacza”.

Narkotyki przechowywane były m.in. w lodówce. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może trafić za kraty nawet na 10 lat.

KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Świętochłowice policja

Podziękowania dla dzielnicowego ze Świętochłowic

Świętochłowice Poszukiwany ukrył się na dachu

Poszukiwany schował się na dachu i położył się za kominem

Świętochłowice Znalezione rowery 2

Szukasz swojego roweru? Może mają go w Świętochłowicach

Policja Świętochłowice

Poszukiwany schował się w… kuchennej szafce

Zatrzymanie posiadał amfetaminę

Dilerka kwitnie! Kryminalni przejęli 2,4 tys. działek amfy

Potrącenie kobiety w Katowicach

19-letnia kobieta śmiertelnie potrącona przez autobus

Dzień Strażaka 2021 w Świętochłowicach 3

Święto Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Zobacz zdjęcia