Tylko jeden punkt

W minioną sobotę na boiska wybiegli piłkarze IV oraz V ligi, inaugurując sezon 2020/21 i były to pierwsze ligowe spotkania tych klas rozgrywkowych w tym roku. W gronie drużyn otwierających sezon były dwie ekipy ze Świętochłowic: Śląsk oraz Naprzód. Oba zespoły były gospodarzami swoich spotkań, więc kibice liczyli na dobry start. Niestety, start ten wypadł mizernie, jako że zdobyczą tego dwumeczu jest jeden punkt wywalczony przez Śląsk.

Tylko jeden punkt

Świętochłowicki czwartoligowiec na inaugurację sezonu rozgrywał mecz z Wartą Zawiercie. Po bramce Adriana Lesika, zdobytej w 76 minucie, wydawało się, że cala pula punktów zostanie na Skałce. Niestety, w doliczonym czasie gry arbiter podyktował karnego dla Warty, która „jedenastkę” wykorzystała i gospodarzom przyszło się zadowolić jednym punktem.

W lidze okręgowej Naprzód Lipiny podejmował Podlesiankę Katowice i stał przed trudnym zadaniem wywalczenia punktów. Katowiczanie od początku meczu uzyskali przewagę w polu, ale dobrze zorganizowana defensywa lipinian nie dała się „rozmontować”, utrzymując remis do 65 minuty. Ostatni fragment meczu należał jednak do zespołu z Katowic, który strzelił cztery gole i zgarnął całą pulę.

MKS Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie 1:1 (0:0)

Śląsk: Strąk - Koniarek, Nawrocki, Watola, Pielot, Gajda (74 Seiler), Tutaj (46 Lesik), Ściętek, Nawrocki (84 Stachoń), Lenert (64 Terbalyan), Wasiak (41 Barteczko).

Trener: Daniel Tukaj

Bramka: Adrian Lesik – 76 min.

ŚKS Naprzód Lipiny – LGKS 38 Podlesianka 0:4 (0:0)

Naprzód: Borczuch – Palka (80 Grzegżułkowski), Świderski, Nowak, Pleszak (10 Pszonak), Rogala, Ociepka, Kaczmarczyk (75 Froelich), Grzybowski, Kopyciok, Wielgosiński.

Trener: Grzegorz Wagner

czytaj więcej:

Pasternak vs simon portale

Walki na gołe pięści to ogromna dawka emocji

Dofinansowanie

Wsparcie finansowe dla MKS Śląsk Demarko Świętochłowice

Medaliści z Tornado Team Świętochłowice

Tornado Team Świętochłowice z 6 medalami w Bytomiu

Fot

Szczypiornistki wróciły na parkiety

Attachment

Pierwszy krok do finału

11

Sukces „Dwójki” w mini siatkówce

C07bdbd398dd4ac563358e095fc5d2e0 XL

Koniec pucharowej przygody