Tylko jeden punkt

W minioną sobotę na boiska wybiegli piłkarze IV oraz V ligi, inaugurując sezon 2020/21 i były to pierwsze ligowe spotkania tych klas rozgrywkowych w tym roku. W gronie drużyn otwierających sezon były dwie ekipy ze Świętochłowic: Śląsk oraz Naprzód. Oba zespoły były gospodarzami swoich spotkań, więc kibice liczyli na dobry start. Niestety, start ten wypadł mizernie, jako że zdobyczą tego dwumeczu jest jeden punkt wywalczony przez Śląsk.

Tylko jeden punkt

Świętochłowicki czwartoligowiec na inaugurację sezonu rozgrywał mecz z Wartą Zawiercie. Po bramce Adriana Lesika, zdobytej w 76 minucie, wydawało się, że cala pula punktów zostanie na Skałce. Niestety, w doliczonym czasie gry arbiter podyktował karnego dla Warty, która „jedenastkę” wykorzystała i gospodarzom przyszło się zadowolić jednym punktem.

W lidze okręgowej Naprzód Lipiny podejmował Podlesiankę Katowice i stał przed trudnym zadaniem wywalczenia punktów. Katowiczanie od początku meczu uzyskali przewagę w polu, ale dobrze zorganizowana defensywa lipinian nie dała się „rozmontować”, utrzymując remis do 65 minuty. Ostatni fragment meczu należał jednak do zespołu z Katowic, który strzelił cztery gole i zgarnął całą pulę.

MKS Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie 1:1 (0:0)

Śląsk: Strąk - Koniarek, Nawrocki, Watola, Pielot, Gajda (74 Seiler), Tutaj (46 Lesik), Ściętek, Nawrocki (84 Stachoń), Lenert (64 Terbalyan), Wasiak (41 Barteczko).

Trener: Daniel Tukaj

Bramka: Adrian Lesik – 76 min.

ŚKS Naprzód Lipiny – LGKS 38 Podlesianka 0:4 (0:0)

Naprzód: Borczuch – Palka (80 Grzegżułkowski), Świderski, Nowak, Pleszak (10 Pszonak), Rogala, Ociepka, Kaczmarczyk (75 Froelich), Grzybowski, Kopyciok, Wielgosiński.

Trener: Grzegorz Wagner

czytaj więcej:

Wotore4

Nie przegap! Wotore 4, czyli pojedynek na gołe pięści

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się w Świętochłowicach

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się na Skałce!

Taekwondo

7 medali dla walecznych świętochłowiczan z UKS...

Ligowe ostatki copy

Ligowe ostatki

Speed

Runda zasadnicza dla Śląska

4fa58a4e3bff7c98c12520b84ea1dcd5 XL

Dziewięć drużyn w ekstralidze