Uchroń swoje dziecko od porwania! Koniecznie obejrzyj z nim ten film!

Nie bajka o porwaniu

Śląska Policja zaprezentowała spot filmowy ukazujący jak dziecko powinno się zachować w sytuacji, gdy dojdzie do ataku w przypadku próby porwania dziecka. Za kilka dni rozpoczynają się wakacje i nasze dzieci częściej będą spędzać swój wolny czas na placach zabaw, boiskach czy nad wodą. To dobry moment, by przygotować swoje dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Rodzicu, obejrzyj ze swoim dzieckiem ten film!

Potwory nie żyją tylko w bajkach. Niestety wielu ludzi na to miano zasługuje znacznie bardziej, niż te bajkowe postacie. Co roku Policja w naszym kraju poszukuje kilka tysięcy małoletnich.

Największą grupę osób zaginionych wśród małoletnich stanowi młodzież w wieku 14 do 17 lat, która najczęściej ucieka z rodzinnych domów właśnie w okresie wakacyjnym. Zdarzają się również porwania dla okupu, porwania rodzicielskie, a czasem dzieci staja się nawet ofiarami przestępstwa handlu ludźmi. Policyjna kampania pn.: „#Niebajka o porwaniu” została stworzona po to, by przekonać rodziców, że nie należy dłużej zwlekać z rozmową o możliwości wystąpienia zagrożeń i trudnych sytuacji oraz, że nadal jeszcze nie jest za późno, by nauczyć dziecko, jak się bronić przed złymi ludźmi.

Śląska Policja przygotowała spot filmowy, który pokazuje jak dziecko powinno zachowywać się, aby do porwania nie doszło i jak najlepiej zareagować, gdy już dojdzie do ataku na dziecko.


Prezentowany spot opowiada historię porwanej dziewczynki, która wyswobodziła się z rąk oprawcy. Jednak jako dorosła kobieta, nadal wraca myślami do tamtych wydarzeń i rozważa, jak wtedy mogłaby się zachować. Jej rozmyślania to instrukcja, ja powinno się zachować dziecko, by się obronić.

Prosimy, zobacz ten film razem z dzieckiem i poćwicz pokazane zachowania w domu. To wszystko, aby Twoje dziecko było bezpieczne - apelują policjanci.

Policjanci przygotowali również specjalny plakat promujący tą kampanię.

czytaj więcej:

Policja kontrole

Wpadł, bo nie miał maseczki

Złodziej kabli świętochłowice

Kolejny złodziej kabli zatrzymany w Świętochłowicach.

244081978 569788721033660 7462281400343657056 n

Dym w dzielnicy Zgoda. To pożar na nielegalnym wysypisku

Ląska policja rowerzyści

W ręce drogówki wpada coraz więcej nietrzeźwych rowerzystów

Screenshot www interpol int 2021 07 26 10 14 59

Morderca Jacek Jaworek nadal nie został złapany

Policja Świętochłowice

28-latek ze Świętochłowic wyciągnął nóż i groził śmiercią!

LPR

W Lipinach lądował helikopter LPR. Na osiedlu Matylda