Uchroń swoje dziecko od porwania! Koniecznie obejrzyj z nim ten film!

Śląska Policja zaprezentowała spot filmowy ukazujący jak dziecko powinno się zachować w sytuacji, gdy dojdzie do ataku w przypadku próby porwania dziecka. Za kilka dni rozpoczynają się wakacje i nasze dzieci częściej będą spędzać swój wolny czas na placach zabaw, boiskach czy nad wodą. To dobry moment, by przygotować swoje dziecko na kontakt z osobą nieznajomą. Rodzicu, obejrzyj ze swoim dzieckiem ten film!

Nie bajka o porwaniu

Potwory nie żyją tylko w bajkach. Niestety wielu ludzi na to miano zasługuje znacznie bardziej, niż te bajkowe postacie. Co roku Policja w naszym kraju poszukuje kilka tysięcy małoletnich.

Największą grupę osób zaginionych wśród małoletnich stanowi młodzież w wieku 14 do 17 lat, która najczęściej ucieka z rodzinnych domów właśnie w okresie wakacyjnym. Zdarzają się również porwania dla okupu, porwania rodzicielskie, a czasem dzieci staja się nawet ofiarami przestępstwa handlu ludźmi. Policyjna kampania pn.: „#Niebajka o porwaniu” została stworzona po to, by przekonać rodziców, że nie należy dłużej zwlekać z rozmową o możliwości wystąpienia zagrożeń i trudnych sytuacji oraz, że nadal jeszcze nie jest za późno, by nauczyć dziecko, jak się bronić przed złymi ludźmi.

Śląska Policja przygotowała spot filmowy, który pokazuje jak dziecko powinno zachowywać się, aby do porwania nie doszło i jak najlepiej zareagować, gdy już dojdzie do ataku na dziecko.


Prezentowany spot opowiada historię porwanej dziewczynki, która wyswobodziła się z rąk oprawcy. Jednak jako dorosła kobieta, nadal wraca myślami do tamtych wydarzeń i rozważa, jak wtedy mogłaby się zachować. Jej rozmyślania to instrukcja, ja powinno się zachować dziecko, by się obronić.

Prosimy, zobacz ten film razem z dzieckiem i poćwicz pokazane zachowania w domu. To wszystko, aby Twoje dziecko było bezpieczne - apelują policjanci.

Policjanci przygotowali również specjalny plakat promujący tą kampanię.

czytaj więcej:

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Zatrzymano dwóch młodych bandytów ze Świętochłowic

Policja

Policjanci kontrolują kierowców i pieszych

Złodziej ze Świętochłowic

Kradł alkohol i… słodycze. Wpadł w Świętochłowicach

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Prezydentowi Świętochłowic skradziono samochód

Wypadek, ul. Bytomska i Powstańców Śląskich, Świętochłowice, 19.11 2021

Śmiertelny wypadek na ulicy Bytomskiej

Diler Świętochłowice

Ten diler spacerował po Katowickiej z 400 działkami amfy

Poszukiwany jaworek

Poszukiwany Jacek Jaworek. Podejrzany o potrójne zabójstwo