Ujęcie obywatelskie w Świętochłowicach. Postawa godna pochwały!

Mieszkankę Świętochłowic napadł na ulicy 60-letni mężczyzna. Próbował jej wyrwać torebkę, ale z pomocą ruszyło stojące nieopodal małżeństwo. Ujęli bandytę i zadzwonili pod numer alarmowy 112.

Ujecie obywatelskie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 października, w Piaśnikach. Do przechodzącej przez przejście dla pieszych świętochłowiczanki podszedł mężczyzna, który próbował jej wyrwać torebkę.

- 51-latka nie chciała puścić torebki, więc doszło do szarpaniny, w wyniku której kobieta została kilkukrotnie uderzona w twarz – czytamy w komunikacie policji.

Małżeństwo ze Świętochłowic zatrzymało bandytę

Szamotaninę zauważyło stojące nieopodal małżeństwo, które ruszyło na pomoc napadniętej kobiecie. Świętochłowiczanie ujęli bandytę i wezwali policję. Pokrzywdzona kobieta doznała obrażeń twarzy i trafiła pod opiekę lekarzy.

- Sprawcą okazał się 60-letni mężczyzna, który w chwili zdarzenia był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu – informuje policja.

Zatrzymany mężczyzna został już aresztowany na trzy miesiące. Za kratami może spędzić nawet 18 lat, bo w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo.

fot. KMP w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Przejscie

Już wkrótce ważne zmiany w przepisach ruchu...

Policja

Zostań policjantem w Świętochłowicach. Komenda...

Policja

Młodym podpalaczom ze Świętochłowic grozi 5 lat...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Wandal

Z kopniakami do ośrodka pomocy społecznej....

Znecanie

Rodzina ze Świętochłowic przerwała milczenie....

Stalker

W Świętochłowicach zatrzymano stalkera z Bytomia