Kradzież w markecie w Świętochłowicach. Tym razem skaner do kodów kreskowych

To kolejna z bardzo dziwnych kradzieży, jakie od czasu do czasu mają miejsce w świętochłowickich marketach. Okazuje się, że złodzieje kradną nie tylko towar przeznaczony do sprzedaży, ale również takie rzeczy jak np. okulary pracownika. Tym razem łupem złodzieja padł skaner do skanowania kodów kreskowych.

60 658769

O sprawie poinformowała Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach. Policjanci informują, że zostali wezwani na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Na miejscu pracownik ochrony wskazał mężczyznę, który kilka dni wcześniej dokonał kradzieży. Łupem złodzieja padł ręczny skaner kodów kreskowych. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 58-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Policjanci przejrzeli zapis z monitoringu, który potwierdził fakt kradzieży. Zatrzymany rudzianin został przewieziony do miejscowej jednostki Policji. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat za kratami. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które niebawem wróci do właściciela sklepu