Ulica Metalowców już po remoncie!

Termin został dotrzymany, a kierowcy ze Świętochłowic mogą odetchnąć z ulgą. Zakończył się remont na Metalowców. Ulica, wraz z rondem Jana Pawła II na Zgodzie, została gruntownie przebudowana.

Metalowcow1

- Prace przebiegały sprawnie, choć ze względu na problemy organizacyjne części podwykonawców związane z pandemią, część materiałów docierała z opóźnieniem. Dodatkowo ruch samochodów okolicznych firm, który odbywał się tu nieprzerwanie, niejednokrotnie kolidował z harmonogramem prac. Mimo to, uruchamiamy drogę zgodnie z terminem wykonania zawartym w umowie – podsumowuje Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Remont świętochłowickiej ul. Metalowców rozpoczął się 7 kwietnia, a zakończenie prac zaplanowano na koniec sierpnia. W tym czasie przebudowany został 470 metrowy odcinek drogi, wymieniono również nawierzchnię na rondzie Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda. Wzdłuż ulicy zbudowano także nowy chodnik i ścieżkę rowerową. Dzięki współpracy z firmą ArcelorMittal Poland udało się także przebudować przejazd kolejowy przy hucie.

Koszt inwestycji to ponad 3,1 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł pokryło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace realizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Grass

Śniadania na trawie w Świętochłowicach. Możesz skorzystać!

Wymiana oświetlenia Świętochłowice

W Świętochłowicach będzie jasno, jak nigdy wcześniej?

Remont linii tramwajowej nr 11 w Świętochłowicach

Remont torowiska linii 11 w Świętochłowicach. Zobacz wideo

Basen kryty Świętochłowice

Basen kryty w Świętochłowicach znów będzie otwarty