Uliczny pościg w Świętochłowicach. Kierowca miał kilka powodów do ucieczki

Skradziony samochód, brak uprawnień i alkohol. Kierowca ze Świętochłowic miał wiele powodów, by uciekać przed policją. Mundurowi byli jednak szybsi.

Do pościgu w Świętochłowicach doszło w nocy ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu (22 na 23 listopada 2023 r.). Policjanci odebrali zgłoszenie, że kierujący ciemnym pojazdem uderzył w ogrodzenie i odjechał. Na miejscu udał się więc patrol. Mundurowi zauważyli tam ślady uderzenia i znaleźli elementy z uszkodzonego samochodu.

Świętochłowice. Uciekali kradzionym BMW

Policjanci w trakcie dalszej nocnej służby zauważyli poruszające się po Świętochłowicach czarne BMW, które miało uszkodzenia mogące świadczyć o tym, że to właśnie jego kierowca uderzył w ogrodzenie. Mundurowi postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

- Podczas próby zatrzymania, na widok radiowozu, kierujący zaczął uciekać. Stróże prawa rozpoczęli pościg za BMW. W pewnym momencie kierujący zjechał na tereny zalesione, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo – informują w świętochłowickiej komendzie policji.

Policjanci byli jednak szybsi i szybko zatrzymali uciekającego kierowcę. To mieszkaniec Świętochłowic, w wieku 24 lat, który nie miał prawa jazdy i w dodatku był pijany – miał blisko 2 promile alkoholu. Zatrzymano też pasażera samochodu, który nie zdecydował się na pieszą ucieczkę. To mieszkaniec Świętochłowic, w wieku 41 lat.

Okazało się, że samochód, którym się poruszali był kradziony i tej samej nocy doprowadzili do dwóch kolizji. Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnej celi i odpowiedzą za kradzież pojazdu. Kierowca dodatkowo będzie odpowiadał za: spowodowanie kolizji, niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu.

Policja swietochlowice

Może Cię zainteresować:

Gdyby "Ściganego" kręcono w Świonach... Poszukiwany czterema listami gończymi 25-latek ze Świętochłowic ukrywał się przez rok przed policją

Autor: Katarzyna Pachelska

23/11/2023

Uciekał z alkoholem Złapał go policjant po służbie

Może Cię zainteresować:

Uciekał z dwoma butelkami alkoholu. Złapał go policjant po służbie

Autor: Redakcja NGS24

20/11/2023