Urzędy i instytucje w Świętochłowicach. Sprawdź, jak pracują 2 i 3 kwietnia

Umswiony22

W tym roku w Wielki Piątek, który przypada na 2 kwietnia, oraz w sobotę 3 kwietnia zmienią się godziny pracy niektórych miejskich urzędów i instytucji. Niektóre z nich będą nieczynne, a niektóre będą pracować w trybie skróconym.

Urząd Miejski będzie nieczynny

Jak informuje komunikat świętochłowickiego magistratu, dzień 2 kwietnia 2021 r. (piątek) zostaje ustanowiony dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach. Zmieniony rozkład czasu pracy nie ma zastosowania do funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Świętochłowicach oraz pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W sobotę nie skorzystasz z usług USC

Świętochłowicki Urząd Stanu Cywilnego w Wielki Piątek pracuje co prawda normalnie, nieczynny będzie jednak w sobotę 2 kwietnia. Zwyczajowo w soboty urząd ten jest czynny, chociażby ze względu na zawieranie tam aktów małżeństwa.

Biblioteki w skróconym wymiarze. Są też urlopy i zwolnienia

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, jedynym wyjątkiem od normalnych godzin pracy będzie Wielki Piątek i w tym dniu Biblioteka Centralna, Filia nr 1, Filia nr 2 będą czynne w godz. 08.00-15.00. Filia nr 4 z powodu urlopu będzie nieczynna w dniach: 31.03.- 06.04.2021 r. Natomiast Filia nr 5 z powodu choroby będzie nieczynna w dniach 31.03. - 02.04.2021 r.

Powiatowy Urząd Pracy krócej w Wielki Piątek

- Informujemy, że w piątek 2 kwietnia 2021 roku, Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach będzie czynny w godzinach 7:00-12:00 - czytamy na stronie świętochłowickiego PUP.

OPS bez zmian

W piątek 2 kwietnia mieszkańcy Świętochłowic będą mogli normalnie korzystać z usług Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Biura będą czynne od 7.00 do 15.00

Pozostałe miejskie podmioty pracują w Wielki Piątek normalnie, w nominalnych godzinach swojej pracy. Z uwagi jednak na fakt, że część z nich w tygodniu ma wydłużony czas pracy w poniedziałek, każdego piątku pracują i tak krócej. Tak jest W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Lokalowej oraz w Centrum Integracji Społecznej. Oba podmioty kończą swą pracę w piątki o godzinie 13.00.