Uwaga kierowcy! Szykuje się zmiana organizacji ruchu na ulicy Hajduki

Urząd Miasta informuje o utrudnieniach, jakie rozpoczną się w tym tygodniu. W związku z pracami remontowymi cześć ulicy Hajduki zostanie wyłączona. Jak poprowadzi nas objazd?

Piekary slaskie roboty drogowe

Zmiany drogowe w Świętochłowicach

Już za dwa dni czeka nas nowe utrudnienie. Jest związane z realizacją zadania pod nazwą "Wzmocnienie konstrukcji jezdni drogi powiatowej ul. Hajduki w Świętochłowicach". Od 12 czerwca warto szczególnie uważać przejeżdżając w pobliżu. Na jezdni wprowadzone zostanie tymczasowe oznakowanie.

Pierwszy etap obejmuje realizację prac na odcinku ul. Hajduki od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do budynku nr 15 zlokalizowanego przy ul. Hajduki. W związku z zamknięciem przedmiotowego fragmentu wyznaczona zostanie trasa objazdowa ul. Plebiscytową, ul. Nową oraz ul. Wiśniową. W związku z powyższym na odcinku ul. Nowej od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do skrzyżowania z ul. Wiśniową wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Zmienione zostanie również pierwszeństwo na skrzyżowaniu ul. Hajduki i ul. Plebiscytowej oraz ul. Hajduki i ul. Wiśniowej - czytamy w informacji przekazanej przez Urząd Miasta.

W ramach całej inwestycji prace obejmą wymianę nawierzchni i całej konstrukcji. Zadanie zostało podzielone na dwie części. Najpierw remont przejdzie odcinek od skrzyżowania z ul. Wiśniową do skrzyżowania z ul. Plebiscytową. Wartość etapu oszacowano na 1 600 000 zł. Następnie roboty przeniosą się na skrzyżowanie ul. Hajduki z ul. Plebiscytową. Koszt tej części zadania to 573 000 zł. Przedsięwzięcie wspiera finansowo Funduszu Odporności Metropolii GZM. Na wykonawców inwestycji wybrano przedsiębiorstwa EUROTECH z Zabrza oraz Silesia Invest.

Wizualizacja CKŚ Grota po remoncie

Może Cię zainteresować:

Tak będzie się prezentować CKŚ Grota. Lipiny otrzymają odnowione centrum

Autor: Urszula Gołkowska

29/05/2024

Swietochlowice mapa inwestycji

Może Cię zainteresować:

Ile kosztował chodnik przy Twojej ulicy? Możesz to sprawdzić dzięki mapie miejskich inwestycji

Autor: Redakcja

12/04/2024