Uwaga Świętochłowice. Złodzieje kradną w marketach! Kolejni zatrzymani

Wszyscy robimy zakupy w marketach, czasem podczas shoppingu warto zwrócić uwagę, jak zachowują się inni. Okazuje się bowiem, że ciągle trwa złodziejski proceder. Czy komukolwiek przyszłoby np. do głowy, że sklep ograbić mogą młode bliźniaczki? Świętochłowicka Policja zatrzymała kolejnych troje złodziei!

Kodeks karny

Mundurowi ze świętochłowickiej komendy zatrzymali łącznie trzy osoby podejrzane o kradzież. Łupem 62-letniego złodzieja padł towar z marketu budowlanego. Z kolei dwie 24-letnie mieszkanki Świętochłowic odpowiedzą za kradzież artykułów spożywczych i przemysłowych. Zatrzymani rabusie usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 5 lat za kratami.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Na miejscu pracownik ochrony wskazał dwie kobiety ujęte w związku z kradzieżą. Jak się później okazało, to nie były jedyne przewinienia na ich koncie. Podczas czynności mundurowych wyszło na jaw, że bliźniaczki w wieku 24 lat w drugiej połowie sierpnia także dokonały kradzieży sklepowego mienia. Łupem świętochłowiczanek padły zarówno artykuły spożywcze, jak i przemysłowe. Mundurowi zatrzymali kobiety, które zostały przewiezione do miejscowej jednostki Policji. Jeszcze tego samego dnia usłyszały zarzut. Za kradzież, której się dopuściły, grozi im do 5 lat za kratami. Ponadto policjanci nałożyli na nie mandat karny za brak maseczki na terenie sklepu.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni później. Dzielnicowi z miejscowej jednostki Policji pojechali na interwencję do marketu budowlanego. Na miejscu pracownik ochrony wskazał 62-letniego mężczyznę, którego ujął w związku z kradzieżą towaru. Po chwili na jaw wyszło, że to nie pierwsza kradzież na koncie świętochłowiczanina w tym sklepie. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do miejscowej jednostki Policji. Tego samego dnia usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.