W I LO w Świętochłowicach powstanie klasa pod patronatem Politechniki Śląskiej

Klasa Patronacka069

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powstanie klasa politechniczno-lingwistyczna pod patronatem Politechniki Śląskiej.

W oparciu o zawarte w piątek 16 kwietnia 2021 r. porozumienie, w I LO w Świętochłowicach przy ul. Licealnej 1, już od nowego roku szkolnego 2021/2022 uruchomiona zostanie nowa klasa o profilu politechniczno-lingwistycznym. Pracownia jest już gotowa na nowych uczniów, co osobiście sprawdzili dziś przedstawiciele władz miasta i uczelni.

Porozumienie o współpracy podpisali:

  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - rektorem Politechniki Śląskiej,
  • Daniel Beger - prezydent Miasta Świętochłowice,
  • Mariusz Szeremeta - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach

- To ważny dzień dla rozwoju edukacji w naszym mieście, ponieważ nawiązujemy współpracę z Politechniką Śląską. Powstanie klasy ceduje w pewną niszę, która ma sprawić, że będzie konkurencją dla profili, które powstają w innych szkołach średnich - mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Realizatorem umowy z ramienia Politechniki Śląskiej będą Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją.

- Myślę, że ta umowa jest fragmentem szerokiej współpracy Politechniki Śląskiej z władzami miasta Świętochłowice. Chcemy zachęcić młodzież do podejmowania studiów technicznych i zainteresowania się nowymi technologiami - mówił Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Po spotkaniu w urzędzie, przedstawiciele władz miasta oraz władz uczelni udali się do liceum, by przyjrzeć się nowej pracowni z bliska.

Fot. UM Świętochłowice

czytaj więcej: