W Lipinach i na Skałce trwają intensywne prace przed zimową przerwą

Na obiektach sportowych Świętochłowic widać jesienne, remontowo - porządkowe ożywienie. Już wkrótce czeka nas zimowa chwila oddechu, dlatego odpowiedzialni za stan obiektów starają się jak najlepiej przygotować je do tego czasu, przy okazji finalizując ostatnie w tym roku prace modernizacyjne.

Kilka dni temu pisaliśmy o wyborze wykonawcy nowej, namiotowej wiaty nad jednym z kortów tenisowych na Skałce. W tym miejscu będzie tam teraz obiekt dwufunkcyjny, pozwalający zamieniać kort tenisowy na lodowisko w okresie zimowym. Kierownictwo OSIR informuje, że położono tam już nową, sztuczną nawierzchnię multisportową, która - trzeba przyznać wygląda bardzo dobrze. Kort po modernizacji został oddany do użytku w piątek 22 października 2021 r.

Prace porządkowe trwają również na stadionie Naprzodu w Lipinach, który także podlega pod OSIR. Jak informuje "skałkowy" Facebook, trwały tam prace, które mają pozwolić na utrzymanie pięknej murawy do ostatniego meczu rundy jesiennej, a także przygotować obiekt do zimowego "oddechu".

Remont trwa również w Domu Sportu w Lipinach. Dzięki współpracy z Centrum Integracji Społecznej, podległe tej jednostce brygady remontowe gruntownie wyremontują szatnie na górnej kondygnacji, a także pomieszczenie magazynowe znajdujące się tuż obok sali gimnastycznej.

Zdjęcia: OSIR Skałka

czytaj więcej:

Taekwon Do Świętochłowice

Sukces młodych wojowników ze Świętochłowic

Tygryski kontra TS Rybnik mecz 2

Tygryski dzielnie walczyły na "Skałce" z rybnicką drużyną

216992043 3466879723415212 6025701864768912560 n

Naprzód Lipiny przed sezonem. Na trybunach wymiana krzesełek

Attachment1 3

Zwycięstwo młodziczek MUKS Skałka-Śląsk. Są na...

Fot

Trzy zwycięstwa Skałki

Mlodziczki

Młodziczki powalczą o finały

13b5e0deaf19b06816d21e67ad4e211c XL

Częściej na wozie