W Lipinach ludzie przecierają oczy ze zdumienia. Zniknęło klepisko, jest chodnik!

Mieszkańcy dzielnicy Lipiny od wielu lat przyzwyczajeni byli, że nic szczególnego nie zmienia się tam na lepsze. Tymczasem wielką metamorfozę przechodzi kwartał tej dzielnicy, graniczący bezpośrednio z Chropaczowem. Zobacz, co tam się zmieniło!

240602771 229015285897530 977149597757785243 n

Osoby, które dawno w Lipinach nie były, idąc od strony Chropaczowa bywają bardzo zaskoczeni. To wszystko za sprawą inwestycji, jakie w tym rejonie prowadzi firma Obiegło Investment. To właśnie ci inwestorzy wyremontowali niedawno jedną z największych lipińskich ruin, umiejscowioną u zbiegu ulic Barlickiego i Granicznej. Teraz stoi tam piękny budynek mieszkalny o wysokim stopniu komfortu, który całkowicie zmienił oblicze tej części dzielnicy.

Ale to nie wszystko, tuż obok trwa już remont przepięknego kiedyś domu urzędniczego Huty Guidotto. Zamiarem inwestorów jest przywrócenie świetności tego budynku wraz z aranżacją jego otoczenia. na efekty tego remontu musimy jednak poczekać.

Tymczasem oczy ze zdumienia przecierają również mieszkańcy zasobów komunalnych tej dzielnicy. Oto bowiem zniknęło klepisko znajdujące się wokół budynków przy ul. Świerczyny i Barlickiego. W miejscu, gdzie kiedyś było niebezpiecznie i brudno, gdzie często nawet wylewały się fekalia - teraz znajduje się elegancki chodnik oraz ażurowe płyty. Teraz można tamtędy bez problemu przejść nie brudząc butów, a samochodem jest gdzie parkować. Jak poinformował wczoraj prezydent Świętochłowic, widoczny na opublikowanym przez niego zdjęciu efekt jest wynikiem współpracy prywatnego podmiotu z dwoma miejskimi spółkami: MPUK i MPGL.