W Parku Śląskim znów królują kwiaty. Sporo akcentów ze Świętochłowic!

W Parku Śląskim po raz kolejny odbywa się tradycyjny kiermasz kwiatowy. Ta barwna impreza trwa cały weekend, w tym roku jednak w jej programie znalazło się sporo akcentów ze Świętochłowic.

Parkowy Kiermasz Kwiatowy odbywa się w ten weekend, od piątku 21 maja do niedzieli 23 maja. Organizowany jest na placu przy Kapeluszu w Parku Śląskim w Chorzowie. Przewidziano wiele atrakcji, w tym występy zespołu Śląsk oraz artystów Teatru Rozrywki. W trakcie uroczystego otwarcia imprezy, na zainstalowanej w Parku scenie wraz z Marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim, pojawił się prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

W ramach wydarzenia organizatorzy proponują warsztaty florystyczne, animacje dla dzieci, warsztaty dotyczące roślin, i wiele ciekawych prelekcji. Uroczystość otwarcia miała barwną oprawę, którą poza wszechobecną zielenią i kwiatami zapewnił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Na scenie pokazały się zespoły ze Świętochłowic. Już w piątek zaprezentowały się dziewczęta z koła wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury, a w sobotę o 16:00 zaplanowano koncert zespołu "Melomaniacy".

Na jednym ze stanowisk w trakcie kiermaszu powodzeniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Odwiedzający kiermasz mogli tam stworzyć przepiękne kompozycje z kwiatów. Kolorowe wianki, opaski do włosów, własnoręcznie zrobione doniczki i wiele innych ciekawych atrakcji. Najmłodsi uczestnicy kiermaszu namalowali własnoręcznie przepiękną łąkę.

Zapraszamy do obejrzenia świętochłowickich akcentów w trakcie Kwiatowego kiermaszu, w naszej galerii zdjęć. Fotografie pochodzą ze społecznościowego profilu Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach oraz z oficjalnego profilu prezydenta Świętochłowic Daniela Begera oraz wiceprezydenta Adama Trzebinczyka.