W Świętochłowicach będą dopłaty do czynszów za mieszkania komunalne.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach poinformowało dziś o rozpoczęciu przyjmowania wniosków o dopłaty do lokali mieszkalnych. Dopłatami mają zostać najemcy, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii Covid19 i spełniają kryteria dochodowe.

AR 308039916

Jak czytamy na stronie internetowej spółki MPGL:

Przyjęta przez Sejm RP ustawa z dnia 10 grudnia 2020 roku o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa wprowadza nowy instrument wsparcia najemców lokali mieszkalnych dotkniętych ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19, polegający na możliwości przyznawania takim najemcom dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. „dopłatę do czynszu”.

W celu uzyskania szczegółowych informacji w sprawie składania wniosków o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu spółka zachęca do wcześniejszego kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej – Działem Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Plebiscytowej 3 (w budynku Powiatowego Urzędu Pracy), lub pod nr tel. 32 346 22 88.

Wszystkie najważniejsze informacje w sprawie dopłat są zamieszczone na stronie internetowej spółki: https://mpglswietochlowice.pl/mpgl,aktualnosci,32,1,ruszaja_doplaty_do_czynszu_za_lo,719.html oraz na profilu MPGL na Facebook'u:

Ruszają dopłaty do czynszów za lokale mieszkalne w związku z Covid-19 💵 W Świętochłowicach rozpoczyna się etap...

Opublikowany przez MPGL Świętochłowice Wtorek, 26 stycznia 2021