W Świętochłowicach będą komfortowe warunki do nauki zawodu

Rusza przebudowa Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świętochłowicach. Powstaną tam m.in. nowe pracownie do praktycznej nauki zawodu.

Szkola swiony

Nowoczesne pracownie, które powstaną w ZSTiZ w Świętochłowicach zapewnią odpowiednie warunki do doskonalenia zawodowego uczniów kształcących się na kierunkach: sprzedawca, technik handlowiec, magazynier – logistyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik, piekarz, technik usług fryzjerskich, elektryk, elektronik i technik teleinformatyk.

- Świętochłowicka oświata wymaga zmian i my stawiamy kolejny krok, żeby tak się stało. Chcemy pokazać młodym ludziom, że szkoły branżowe są bardzo istotne i dzisiaj rynek potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, niekoniecznie z ogólnym wykształceniem – podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Koszt prac w ZSTiZ w Świętochłowicach to ponad 2,4 mln zł

Poza przebudową sal do praktycznej nauki zawodu projekt zakłada m.in. przebudowę wszelkich instalacji w budynku szkoły oraz usunięcie barier dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą prac będzie konsorcjum przedsiębiorstw budowlanych: CZĘSTOBUD z Częstochowy i BUDOPOL z Jaskrowa.

- Przede wszystkim musimy się skupić na dograniu harmonogramu prac z użytkownikiem. Obiekt jest czynny i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby zakłócać działanie placówki – mówi Daniel Brózda, prezes spółki Budopol.

Wartość umowy to ponad 2,4 mln zł. Na realizację tego projektu miasto uzyskało ponad 1,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej oraz ponad 200 tys. zł z budżetu państwa. Prace mają się zakończyć w lutym przyszłego roku.

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Kasa

Świętochłowice będą wielkim placem budowy....

Swietochlowice slezan

Przebudowa ul. Ślęzan dobiegła końca

Zielona

Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W...

Przejscie

Już wkrótce ważne zmiany w przepisach ruchu...

Wandal

Z kopniakami do ośrodka pomocy społecznej....

Skałka

Hala sportowa na Skałce i nowe boisko coraz...