W Świętochłowicach będą komfortowe warunki do nauki zawodu

Rusza przebudowa Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świętochłowicach. Powstaną tam m.in. nowe pracownie do praktycznej nauki zawodu.

Szkola swiony

Nowoczesne pracownie, które powstaną w ZSTiZ w Świętochłowicach zapewnią odpowiednie warunki do doskonalenia zawodowego uczniów kształcących się na kierunkach: sprzedawca, technik handlowiec, magazynier – logistyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik, piekarz, technik usług fryzjerskich, elektryk, elektronik i technik teleinformatyk.

- Świętochłowicka oświata wymaga zmian i my stawiamy kolejny krok, żeby tak się stało. Chcemy pokazać młodym ludziom, że szkoły branżowe są bardzo istotne i dzisiaj rynek potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, niekoniecznie z ogólnym wykształceniem – podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Koszt prac w ZSTiZ w Świętochłowicach to ponad 2,4 mln zł

Poza przebudową sal do praktycznej nauki zawodu projekt zakłada m.in. przebudowę wszelkich instalacji w budynku szkoły oraz usunięcie barier dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą prac będzie konsorcjum przedsiębiorstw budowlanych: CZĘSTOBUD z Częstochowy i BUDOPOL z Jaskrowa.

- Przede wszystkim musimy się skupić na dograniu harmonogramu prac z użytkownikiem. Obiekt jest czynny i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby zakłócać działanie placówki – mówi Daniel Brózda, prezes spółki Budopol.

Wartość umowy to ponad 2,4 mln zł. Na realizację tego projektu miasto uzyskało ponad 1,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej oraz ponad 200 tys. zł z budżetu państwa. Prace mają się zakończyć w lutym przyszłego roku.

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Kasa

Świętochłowice będą wielkim placem budowy....

Swietochlowice slezan

Przebudowa ul. Ślęzan dobiegła końca

Noz

Świętochłowice. Pijana kobieta dźgnęła partnera...

M1

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach...

Budzetobywatelski

Startuje Wojewódzki Budżet Obywatelski. Jakie...

Zgoda

Wielki Tydzień w świętochłowickich parafiach....