W Świętochłowicach może powstać kolejne podwórko Nivea. Wiemy, co trzeba zrobić

Nivea

Rok temu w Świętochłowicach otwarto pierwsze w mieście "Podwórko Nivea". To projekt społeczny znanego producenta kosmetyków, dzięki któremu poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności powstają edukacyjne place zabaw. Właśnie rusza kolejna edycja konkursu i jest szansa, żeby w mieście ponownie powalczyć o ten projekt.

Aby taki plac zabaw powstał, należy zgłosić propozycję do konkursu i uzyskać odpowiednią ilość głosów na specjalnej stronie projektu. W Świętochłowicach zapotrzebowanie na nowoczesne miejsca zabawy i rekreacji jest ogromne, więc istnieje szansa, że i tym razem do konkursu zostaną zgłoszone propozycje z naszego miasta. Przypomnijmy, że taki obiekt został już zainstalowany w 2020 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Chropaczowie. Mieszkańcy stanęli wówczas na wysokości zadania i "wygłosowali" dla miasta nagrodę.

Świętochłowicki magistrat informuje, że zgłoszenia w tegorocznej edycji mogą przesyłać gminy, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, publiczne szkoły podstawowe, zespoły szkół, w skład których wchodzi publiczna szkoła podstawowa a także samorządowe ośrodki sportu i rekreacji oraz domy kultury. Termin przesyłania zgłoszeń mija 14 maja. Od 24 maja ruszy etap głosowania. Wygrywa 15 lokalizacji z największą ilością głosów oraz 5 lokalizacji, których zgłoszenia (filmy, zdjęcia, prezentacje) były zdaniem jury najciekawsze i najbardziej kreatywne.

Te tereny mogą być brane pod uwagę w przypadku lokalizacji podwórka Nivea w Świętochłowicach

Wysyłając zgłoszenie należy pamiętać, że lokalizacja przeznaczona pod budowę podwórka musi mieć powierzchnię nie mniejszą niż 400 m2, z zastrzeżeniem, że w przypadku lokalizacji większej niż 400 m2, uczestnik musi wyrazić zgodę na możliwość wykorzystania jej w całości lub w części. Nasłonecznienie lokalizacji powinno wynosić co najmniej 4 godziny, liczone w dniach równonocy (21.03 i 21.09) w godzinach 10:00-16:00, a w zabudowie śródmiejskiej co najmniej 2 godziny. Nieruchomość gruntowa, na której ma zostać zbudowane podwórko musi spełniać wszelkie wymogi prawne i faktyczne dla budowy na jej terenie placu zabaw.

W ramach konkursu przewidziano dwie ścieżki

  • ścieżkę podstawową – w tym przypadku zwycięstwo uzależnione jest od ilości głosów oddanych przez internautów na daną lokalizację,
  • ścieżkę jurorską – w tym przypadku konieczne jest przesłanie pracy konkursowej (filmu lub prezentacji pokazujących wybitne talenty dzieci), następnie zostaje wyłonionych 5 zwycięzców.

Uczestnicy, którzy nie zostali zwycięzcami, biorą udział w konkursie zgodnie ze ścieżką podstawową. Serdecznie zapraszamy czytelników gazety i portalu NGS24.pl do aktywności, być może dzięki temu w Świętochłowicach pojawi się kolejne "Podwórko Nivea".
.