W Świętochłowicach można robić biznes za złotówkę

Działalność gospodarczą oznacza często wysokie koszty wynajmu lokalu. W Świętochłowicach ten problem został mocno ograniczony – miasto rozpoczęło akcję „Lokal za złotówkę”.

Zlotowka

W Świętochłowicach można za złotówkę wynająć jeden z 22 lokali użytkowych zarządzanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej.

- Do udziału w projekcie wytypowano lokale użytkowe o powierzchni użytkowej od 21 do 92 metrów kwadratowych. Są to lokale do remontu, ale zakres prac, jakie należy włożyć jest różny – informuje świętochłowicki magistrat.

Lokale do wynajęcia za złotówkę znajdują się w różnych częściach miasta – w Centrum, Chropaczowie i Lipinach. Z oferty mogą skorzystać osoby, które nie mają zaległości czynszowych z tytułu najmu innych lokali w zarządzie MPGL i zaakceptują zakres remontu określonego przez zarządcę. Remont powinien zostać wykonany w ciągu 6 miesięcy, a umowa najmu lokalu będzie zawierana na 5 lat, z możliwością przedłużenia.

Wysokość stawki czynszowej przewidzianej dla lokali ujętych w projekcie:

  • w pierwszym roku najmu – 1zł/lokal miesięcznie
  • w drugim roku najmu – 1zł/lokal miesięcznie
  • w trzecim roku najmu – 1zł/lokal miesięcznie
  • w czwartym roku najmu – w wysokości 30% miesięcznej stawki obowiązującej w danym roku
  • w piątym roku najmu – w wysokości 50% miesięcznej stawki obowiązującej w danym roku

Dodatkowych informacji udziela Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach – tel. 32 245 40 21, e-mail: kontakt@mpglswietochlowice.pl.