W Świętochłowicach odbędzie się Piknik Zawodowca. Swoje oferty zaprezntują szkoły i pracodawcy

W mieście nadarzy się okazja dla nastolatków, którzy decydują się na kolejny krok na ścieżce edukacji. Osoby myślące o technicznych profesjach będą mogły zapoznać się ze specjalizacjami szkół, podpytać starszych uczniów o opinię, a nawet porozmawiać z przedstawicielami firm.

UM Świętochłowice
Piknik zawodowca swietochlowice

Piknik Zawodowca w Świętochłowicach

Ósmoklasiści podejmują właśnie decyzję o swojej przyszłości i miejscu, do jakiego zamierzają aplikować. Część z nich postawi na szkoły branżowe. Zapewne niejedna osoba waha się, jaki kierunek czy specjalizację wybrać. Już jutro, 22 maja, zainteresowani mogą zjawić się na "Skałce", gdzie czekać na nich będą liczne stoiska. W ramach trzeciej edycji wydarzenia uczniowie zastanawiający się nad wyborem szkoły czy kierunku kształcenia mają szansę spotkać się z reprezentantami placówek edukacyjnych oraz przedsiębiorstw. Będzie ich można znaleźć na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" od godziny 11:00 do 15:00. Oprócz prezentacji odbędą się także:

  • konkursy
  • warsztaty fryzjerskie, krawieckie, rękodzieła, ogrodnicze
  • poczęstunek: grill, wata cukrowa, popcorn i inne słodkości
  • pokaz fryzur, konkurs splotów
  • pokaz instalacji oświetleniowych wykonanych przez uczniów
  • pokaz modeli i elementów pojazdów samochodowych

– Poprzednie pikniki pokazały, jak potrzebne jest to wydarzenie. Młodzież może na własnej skórze przekonać się, jak wygląda praca w zawodzie, o jakim marzą. Mogą w jednym miejscu zasięgnąć opinii starszych uczniów i pracowników, wypróbować sprzęty czy przyjrzeć się tutejszemu rynkowi pracy. Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego, a więc tym bardziej zachęcam do udziału! – mówi prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Europejski Tydzień Sportu SP1 1

Może Cię zainteresować:

Szkolne przerwy nie muszą być nudne! „Roztańczona przerwa fitness” w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

22/09/2021

Nowe boisko SPS10 Świętochłowice 1

Może Cię zainteresować:

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach po 13 latach doczekała się nowego boiska!

Autor: Redakcja NGS24

29/09/2021