W Świętochłowicach Policja przeczesuje sklepy w poszukiwaniu klientów łamiących obostrzenia

Policjanci ze świętochłowickiej komendy realizują przedświąteczne kontrole w placówkach handlowych na terenie Świętochłowic. To efekt obostrzeń, jakie są związane z kolejną falą pandemii koronawirusa. Osoby, które nie noszą maseczek i nie przestrzegają pozostałych obostrzeń nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Za łamanie zasad sanitarnych grożą mandaty, a nawet wnioski o ukaranie do sądu.

60 686761

KMP Świętochłowice informuje

Niezmiennie od wielu miesięcy świętochłowiccy policjanci wspierają służby sanitarne. Czynnie uczestniczą w działaniach, które mają pomóc nam wszystkim wygrać z epidemią. W trakcie codziennej służby stróże prawa oprócz kontroli setki adresów, pod którymi mieszkają osoby objęte kwarantanną i izolacją domową, realizują jeszcze inne zadania. Stróże prawa sprawdzają, czy wprowadzone obostrzenia sanitarne są przestrzegane i wyciągają konsekwencje prawne wobec tych, którzy je ignorują, narażając przy tym zdrowie swoich bliskich i innych osób.

W okresie przedświątecznym możemy spodziewać się większego zagęszczenia osób w obiektach handlowych, galeriach i sklepach oraz środkach transportu publicznego. Dlatego szczególnie teraz wszyscy musimy zadbać o to, by gorączka przedświąteczna nie skończyła się np. wzrostem liczby zakażeń i izolacją w trakcie świąt. Zakładajmy maseczki na twarz, wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami oraz zadbajmy o dezynfekcję dłoni. Takie zachowanie zmniejsza ryzyko zakażenia siebie i innych koronawirusem.

Przypominamy ! Osoby, które nie stosują się do obecnych obostrzeń, muszą liczyć się z reakcją ze strony policjantów w formie nałożenia mandatu, czy skierowania do sądu wniosku o ukaranie. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Aktualne obostrzenia zobowiązują do noszenia maseczki między innymi w środkach komunikacji miejskiej, a także wtedy, gdy znajdujemy się w placówkach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej.

KMP Świętochłowice