W Świętochłowicach powstanie nowy zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Sprawdź, gdzie

Lipinka

W naszym mieście może powstać cenny dla mieszkańców, nowy zespół przyrodniczo-krajobrazowy. To teren znany dotąd jako "Dolina Lipinki" a jeszcze bardziej jako popularna "Ajska". O tym, czy zostanie przekształcona w taki zespół, zadecydują radni podczas najbliższej, poniedziałkowej (29 marca) sesji Rady Miejskiej.

To miejsce stanowi zarazem sporą część miasta, bo jego powierzchnia, wynosząca 41 ha, odpowiada ponad 3% powierzchni całych Świętochłowic. Prezydent Daniel Beger informując o planach, wskazał, że dolina będzie symbolem mocnego przywiązania do idei ochrony środowiska, podobnie jak ma się to w przypadku ekologicznych użytków, które już na terenie miasta się znajdują. To Lasek Chropaczowski, Góra Hugona, a także rejon stawu Foryśka.

- Jestem przekonany, że Ajska stanie się miejscem relaksu, w którym mieszkańcy Świętochłowic, jak i całego Śląska, będą miło spędzać czas - wyraził swoje oczekiwania prezydent.

Na okoliczność powołania nowego Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Dolina Lipinki" Urząd Miejski w Świętochłowicach przygotował już stosowną infografikę.

Fot. Portal przyrodniczy Wazki.pl