W Świętochłowicach powstanie nowy zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Sprawdź, gdzie

Lipinka

W naszym mieście może powstać cenny dla mieszkańców, nowy zespół przyrodniczo-krajobrazowy. To teren znany dotąd jako "Dolina Lipinki" a jeszcze bardziej jako popularna "Ajska". O tym, czy zostanie przekształcona w taki zespół, zadecydują radni podczas najbliższej, poniedziałkowej (29 marca) sesji Rady Miejskiej.

To miejsce stanowi zarazem sporą część miasta, bo jego powierzchnia, wynosząca 41 ha, odpowiada ponad 3% powierzchni całych Świętochłowic. Prezydent Daniel Beger informując o planach, wskazał, że dolina będzie symbolem mocnego przywiązania do idei ochrony środowiska, podobnie jak ma się to w przypadku ekologicznych użytków, które już na terenie miasta się znajdują. To Lasek Chropaczowski, Góra Hugona, a także rejon stawu Foryśka.

- Jestem przekonany, że Ajska stanie się miejscem relaksu, w którym mieszkańcy Świętochłowic, jak i całego Śląska, będą miło spędzać czas - wyraził swoje oczekiwania prezydent.

Na okoliczność powołania nowego Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Dolina Lipinki" Urząd Miejski w Świętochłowicach przygotował już stosowną infografikę.

Fot. Portal przyrodniczy Wazki.pl

czytaj więcej:

Sss

Dolina Lipinki kontra off-road'owcy. Będą...

Ajska

Koniec z motocrossem i offroad'em na Ajsce....

Klatki

Ruszyły tegoroczne remonty klatek schodowych....

Powstanie

100 lat temu wybuchło III Powstanie Śląskie....

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Ajska

Ajska i Szachta. Miejsca sentymentalne Chropaczowa

188198743 323347912692210 6689397016833738753 n

Historia Świętochłowic - przedwojenne miasto...