W Świętochłowicach powstanie Podwórko Talentów Nivea

W Świętochłowicach, przy Szkole Podstawowej nr 5, powstanie Podwórko Talentów Nivea. Nasze miasto jest jednym z 20, którym w tym roku kosmetyczny koncern ufunduje kreatywny plac zabaw. Udało się to dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świętochłowic.

Podworko nivea

W głosowaniu internautów Świętochłowice zajęły 3. miejsce w kategorii miast do 60 tys. mieszkańców. Dzięki temu przy Szkole Podstawowej nr 5 powstanie Podwórko Talentów Nivea, czyli kreatywny plac zabaw wart 250 tys. złotych!

- Teraz jesteśmy w trakcie zbierania potrzebnej dokumentacji. Współpracujemy z Urzędem Miasta, ponieważ potrzebne są m.in. mapy, które zostaną przesłane do projektantów. Przy szkole mamy już wyznaczony teren, gdzie ma powstać Podwórko Talentów Nivea – mówi Joanna Grobelka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach.

Kreatywne place zabaw budowane przez firmą Nivea składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Są tak pomyślane by dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje talenty. Do tej pory w całym kraju kosmetyczny koncern zbudował ponad 140 takich placów.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Wirtualna noc muzeow

Wirtualna Noc Muzeów w Świętochłowicach

Luzowanie

Od poniedziałku będzie można wchodzić do lasów...

Chorzowska bytomska

Wkrótce rusza remont torowiska wzdłuż ul....

6a3568ec75354456ab1e6b6fc1540ba0 XL

Stok nie jest dla bałwanów