W Świętochłowicach powstanie Podwórko Talentów Nivea

W Świętochłowicach, przy Szkole Podstawowej nr 5, powstanie Podwórko Talentów Nivea. Nasze miasto jest jednym z 20, którym w tym roku kosmetyczny koncern ufunduje kreatywny plac zabaw. Udało się to dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świętochłowic.

Podworko nivea

W głosowaniu internautów Świętochłowice zajęły 3. miejsce w kategorii miast do 60 tys. mieszkańców. Dzięki temu przy Szkole Podstawowej nr 5 powstanie Podwórko Talentów Nivea, czyli kreatywny plac zabaw wart 250 tys. złotych!

- Teraz jesteśmy w trakcie zbierania potrzebnej dokumentacji. Współpracujemy z Urzędem Miasta, ponieważ potrzebne są m.in. mapy, które zostaną przesłane do projektantów. Przy szkole mamy już wyznaczony teren, gdzie ma powstać Podwórko Talentów Nivea – mówi Joanna Grobelka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach.

Kreatywne place zabaw budowane przez firmą Nivea składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Są tak pomyślane by dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje talenty. Do tej pory w całym kraju kosmetyczny koncern zbudował ponad 140 takich placów.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Świętochłowice Urząd Miejski

Świętochłowicki Budżet Obywatelski 2022

Gerard Glombik został nowym radnym

Jest nowy radny. To były prezes miejskiej spółki

Dziecko na sankach

Ferie zimowe w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

Swietochlowice szpital

Wchodzą obowiązkowe szczepienia na covid w służbie zdrowia