Podworko nivea

W Świętochłowicach powstanie Podwórko Talentów Nivea

W Świętochłowicach, przy Szkole Podstawowej nr 5, powstanie Podwórko Talentów Nivea. Nasze miasto jest jednym z 20, którym w tym roku kosmetyczny koncern ufunduje kreatywny plac zabaw. Udało się to dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świętochłowic.

W głosowaniu internautów Świętochłowice zajęły 3. miejsce w kategorii miast do 60 tys. mieszkańców. Dzięki temu przy Szkole Podstawowej nr 5 powstanie Podwórko Talentów Nivea, czyli kreatywny plac zabaw wart 250 tys. złotych!

- Teraz jesteśmy w trakcie zbierania potrzebnej dokumentacji. Współpracujemy z Urzędem Miasta, ponieważ potrzebne są m.in. mapy, które zostaną przesłane do projektantów. Przy szkole mamy już wyznaczony teren, gdzie ma powstać Podwórko Talentów Nivea – mówi Joanna Grobelka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach.

Kreatywne place zabaw budowane przez firmą Nivea składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Są tak pomyślane by dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje talenty. Do tej pory w całym kraju kosmetyczny koncern zbudował ponad 140 takich placów.

czytaj dyskusję

Polecamy: