W Świętochłowicach rozpoczęła działalność Młodzieżowa Rada Miejska

Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła działalność w Świętochłowicach. W jej skład weszło 21 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Mlodziezowa rada

Na pierwszym posiedzeniu młodzieżowi radni wybrali między innymi swojego przewodniczącego, którym został Szymon Kubas, z salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

- My, jako młodzież, inaczej na pewne sprawy patrzymy. Z perspektywy nauki i szkoły, a nie z perspektywy pracy czy zawodowego polityka. Teraz mamy szansę, żeby wyrazić swoją opinię – mówił przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach.

Młodzieżowi radni ze Świętochłowic mogą liczyć na rady i pomoc swoich starszych kolegów z Rady Miejskiej. Na pomysły i inicjatywy tych młodych rajców czekają władze naszego miasta.

- Świętochłowice to także młodzi ludzie, którzy powinni wiedzieć w jakim kierunku miasto powinno podążać. Młodzieżowa Rada Miasta będzie te kierunki wskazywać. Każda z tych młodych osób ma jakieś cele swoje, jakieś pomysły na miasto i trzeba się w te głosy wsłuchiwać – podkreślał prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Za powołaniem Młodzieżowej Rady Miejskiej głosowali jednogłośnie wszyscy dorośli radni ze Świętochłowic.

fot. UM w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Swietochlowice um

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o...

Pakunek begera

Pomoc dla osób na kwaratannie, czy złośliwość?...

Beger

Dwa lata prezydenta Daniela Begera

Restaurant

Abolicja czynszowa dla świętochłowickiej...

Podwórko nivea

W Świętochłowicach otwarto Podwórko Talentów Nivea

Ops

Na decyzję ws. OPS w Świętochłowicach trzeba...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo