W Świętochłowicach zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier

Policjanci ze Świętochłowic wraz z funkcjonariuszami śląskiej KAS zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier. W lokalu znajdującym się na Osiedlu na Wzgórzu zarekwirowano pięć maszyn oraz gotówkę w kwocie ponad 3 tys. złotych.

Automaty

Świętochłowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do lokalu na Osiedlu na Wzgórzu w miniony weekend i znaleźli tam pięć maszyn do gier hazardowych bez wymaganej koncesji.

- Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych – czytamy w komunikacie policji.

Właścicielowi nielegalnych automatów grożą 3 lata więzienia

Maszyny wraz z zabezpieczoną gotówką w kwocie ponad 3 tys. złotych trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do decyzji sądu. Śledczy ustalają teraz jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

fot. KMP w Świętochłowicach