W Świętochłowicach zostawiono psa przywiązanego do betonowego słupa. Policja szuka sprawcy

Na ul. Katowickiej w Świętochłowicach znaleziono psa przywiązanego do betonowego słupa. Policja poszykuje sprawcy porzucenia i prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat.

Pies

- Pies rasy mieszanej, pozostawiony na pastwę losu, był przywiązany do betonowego słupa w okolicy ulicy Katowickiej w Świętochłowicach – informuje policja.

Czworonóg w połowie czerwca został zaadoptowany przez nowego właściciela. Teraz znów trafił pod opiekę pracowników schroniska.

Za porzucenie psa grozi do 3 lat więzienia

Policja prosi o kontakt świadków porzucenia oraz osoby, które rozpoznają psa i znają jego poprzedniego właściciela lub mają jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie. Informację można przekazać w Referacie dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, osobiście lub telefonicznie pod numerami 47 85 442 70 lub 112. Policja gwarantuje anonimowość.

Mundurowi przypominają, że porzucenie psa to jedna z form znęcania się nad zwierzęciem, za które może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Świętochłowicach