W Świętochłowicach policjanci sprawdzają maseczki w komunikacji publicznej

Śląska Policja realizuje kontrolne czynności związane z obostrzeniami dotyczącymi pandemii wirusa Covid-19, zwanego koronawirusem. W tym czynnościach biorą udział również policjanci ze Świętochłowic, którzy pod koniec października przeprowadzili kontrole w środkach transportu zbiorowego. Towarzyszą im w tym czynnościach pracownicy chorzowskiego Sanepidu.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach czytamy:

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa świętochłowiccy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu ograniczenie zachorowalności. Wczoraj miejscowa drogówka prowadziła kolejne już w tym tygodniu kontrole środków transportu publicznego. Towarzyszyli im inspektorzy z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Chorzowie. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób. Niestety coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje.

Mundurowi zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców akcja będzie kontynuowana. Działania skierowane są głównie do tych podróżujących, którzy nie pamiętają, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Policjanci i pracownicy Inspektoratu Sanitarnego w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Pojawiły się również zdjęcia z prowadzonych czynności kontrolnych. Znajdziecie je w galerii poniżej artykułu. Śląscy policjanci kontrolują nie tylko środki transportu publicznego, ale także placówki handlowe. Przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa, wskazując, że osoby niestosujące się do tego rygoru muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.