W świętochłowickich szkołach powstaną nowe boiska. Podpisano już umowy

Dobre informacje przekazał dziś prezydent oraz świętochłowicki magistrat. W Urzędzie Miejskim podpisane zostały umowy na nowe boiska w szkołach podstawowych nr 2 oraz nr 10. Obie inwestycje mają być gotowe do końca wakacji, aby z nowym rokiem szkolnym mogli z nich już korzystać uczniowie.

Podpisanie umowy na nowe boiska w Świętochłowicach

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach powstanie boisko do minisiatkówki. Z kolei Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 doczeka się przebudowy swoich boisk. W piątek, 2 lipca br., Prezydent Miasta – Daniel Beger, podpisał stosowne umowy z wykonawcą projektów – firmą CHEC-SPORT, która od ponad 20 lat buduje obiekty sportowo-rekreacyjne - informuje strona Urzędu Miejskiego.

- Budowa boiska do minisiatkówki w SP2 zakończy się do 55 dni od przekazania terenu budowy. Czekają na nie uczniowie, zwłaszcza że szkoła ma klasy sportowe, a od niedawna także Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka". Z kolei przebudowa zespołu boisk szkolnych w SP10 to inwestycja wyczekiwana od 2008 roku! W końcu zostanie sfinalizowana, stanie się to za ok. 2 miesiące - poinformował prezydent Daniel Beger.

W uroczystości podpisania umowy wzięli ponadto udział dyrektorzy obu placówek, a także radni: Jadwiga Garbaciok, Agnieszka Beger i Jacek Kamiński.