Wakacje w Świętochłowicach. Co słychać w Młodzieżowym Domu Kultury?

Na stronach naszego portalu publikujemy informacje o wakacyjnej ofercie miejskich jednostek w Świętochłowicach. Taką ofertę realizuje również Młodzieżowy Dom Kultury. Sprawdziliśmy, co tam się ostatnio działo, a co jeszcze przed nami.

Pierwszy, wakacyjny, turnus w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach dobiegł końca. Tematem przewodnim pierwszych wolnych od nauki zajęć była – „Kosmiczna podróż”. Podczas tych wakacyjnych zajęć uczestnicy wyruszyli w podróż do bajkowej strefy Pana Kleksa w Katowicach. Bajka Pana Kleksa to m.in. ponad 1000 m2 zabawy, 8 stref tematycznych oraz interaktywna ekspozycja dla całej rodziny.

Ponadto dzieci wzięły udział w dwóch międzygalaktycznych spektaklach, wmyślały własne postacie oraz niesamowite historie przygód, z których powstały autorskie scenariusze. W kolejnym dniu zajęć została zbudowana rakieta i przygotowana dekoracja sceny. Na koniec dzieci czynnie wzięły udział w przedstawieniu.

Z kolei od poniedziałku rozpoczął się tydzień tematyczny pt. „W krainie kwiatów”. Zasady bezpieczeństwa przybliżyli dzieciom przybyli na miejsce policjanci. Nie brakowało zabaw integracyjnych z wykorzystaniem chusty Klanzy oraz śpiewania piosenek czy malowania pięknych kwiatów.

W trzecim turnusie na dzieci czeka „Piracka wyprawa”, wakacyjne zajęcia zakończy czwarty turnus „Leśne przygody”. Zajęcia odbywają się w godz. 9.45-13.00, a w każdym tygodniu na uczestników czeka wycieczka niespodzianka.