Wakacyjny patrol w Świętochłowicach

Władze Świętochłowic wspólnie z miejscową policją oraz pracownikami Centrum Integracji Społecznej rozpoczęli już akcję „Wakacyjny patrol” w naszym mieście. Projekt, który ma zachęcać młodzież do zdrowego trybu życia potrwa do końca sierpnia.

Patrol

Na początek „Wakacyjnego patrolu” prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, wraz policją i przedstawicielami CIS oraz SOW Przystań rozdawali na terenie świętochłowickiego parku Heiloo oraz OSiR Skałka karnety upoważniające do bezpłatnego wstępu na wszystkie obiekty sportowe należące do OSiR Skałka. Akcja skierowana jest do świętochłowickiej młodzieży i ma im pokazać, że aktywność fizyczna jest o wiele lepsza niż nielegalne używki.

- Młodzi ludzie często nie mając pomysłu na siebie,spędzają czas wolny grupując się m.in. na miejskich skwerach. Następstwem tego może być sięganie po wszelkiego rodzaju używki, a to zgubna droga prowadząca do demoralizacji, a nawet popełniania czynów karalnych. Aby temu zapobiec, mając na uwadze istotę zagrożeń, z jakimi może się spotkać młodzież powstał wspomniany projekt profilaktyczny – czytamy w komunikacie policji.

Organizatorami akcji jest Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Urząd Miasta oraz świętochłowickie Centrum Integracji Społecznej. „Wakacyjny patrol” w Świętochłowicach będzie działał do końca sierpnia i wkrótce kolejne karnety uprawniające do korzystania z obiektów sportowych trafią do młodzieży ze świętochłowickich dzielnic.

fot. KMP w Świętochłowicach