Wandale zdemolowali znany plac zabaw w Piaśnikach. Jak długo jeszcze będziemy to tolerować?

Niestety, do takich zdarzeń dochodzi w naszym mieście. Wandale nie mają litości dla mienia publicznego, o szacunku nawet nie wspominając. Mamy w Świętochłowicach od czasu do czasu takie zdarzenia, dlatego musimy częściej reagować.

Blum

Tym razem zdewastowany został plac zabaw Parku Heiloo w Piaśnikach. Miejsce, które ma służyć dzieciom, młodzieży, rodzinom. Jakim trzeba być złym człowiekiem, żeby niszczyć takie miejsca? Co ludzie dokonujący tych zniszczeń chcą osiągnąć? Wyładować swą frustrację? Zrobić innym na złość? Nie da się takich zachowań opisać inaczej niż wstyd i hańba.


- Miejsce, które ma służyć dzieciom i być bezpieczne zostało chamsko zniszczone przez nieznanych sprawców. Aby naprawić ogrodzenie na dzień dzisiejszy potrzebna jest wymiana/uzupełnienie 11 paneli ogrodzeniowych oraz 5 słupków, co wiąże się z dużymi kosztami dla miasta - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego.

Ktokolwiek był świadkiem aktu wandalizmu, być może widział sprawców lub wie cokolwiek na ten temat jest proszony o kontakt z Komendą Miejską Policji w Świętochłowicach lub ze Strażą Miejską.

‼️ Dewastacje placów zabaw to niestety częsty przypadek w naszym mieście, jednak skala jak został w ostatnich dniach...

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Czwartek, 4 marca 2021