Więcej pieniędzy na sport w Świętochłowicach. To dzięki budżetowi obywatelskiemu

Tornado tygryski

Ponad 150 tysięcy złotych dostaną dwa świętochłowickie kluby sportowe. To Tornado Team z Lipin oraz Akademia Piłkarska Tygryski. Jest to nagroda za szczególne zaangażowanie w budżecie obywatelskim.

Prezydent Daniel Beger poinformował już o kwotach, jakie trafią do poszczególnych klubów:

  • Tornado Team otrzyma 96 tys. zł
  • Akademia Piłkarska Tygryski otrzyma 56,7 tys. zł

Dzięki tym środkom, młodzi dżudocy w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym będą mogli brać udział w bezpłatnych zajęciach judo w Tornado Team.W budżecie obywatelskim ten projekt zdobyl 204 głosy. W przypadku młodych piłkarek z Akademii Tygryski, przyznane środki będą spożytkowane na bieżącą działalność klubu. Będą to m.in. bezpłatne zajęcia piłkarskie t.j. treningi, uczestnictwo w rozgrywkach ŚZPN oraz turnieje dla Szkół Podstawowych naszego miasta. To zadanie zostało wybrane do realizacji na podstawie zebranych 294 głosów.

Dla obu klubów to także dobra wiadomość dlatego, że od 19 kwietnia zostały zluzowane obostrzenia dotyczące zajęć sportowych. Powrót współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży będzie mógł mieć miejsce w przypadku treningów, w których udział bierze maksymalnie 25 osób.

- Pozyskane środki finansowe pozwolą na stabilne funkcjonowanie w roku 2021 oraz przyczynią się do dalszego rozwoju akademii - czytamy na oficjalnym profilu "Tygrysków"

Wielką popularnością cieszył się kilkanaście tygodni temu film o działalności klubu Tornado Team z Lipin. Potwierdza on, że w klubie panuje doskonała atmosfera. Dzięki przyznanym środkom z pewnością zasilą go kolejni młodzi adepci sztuk walki.

Lipiny zmieniają się z siłą tornada!

Lipiny zmieniają się z siłą Tornada 👊 W Lipinach od kilku miesięcy działa klub sztuk walk Tornado Team Świętochłowice. Dzieją się tam tak fascynujące historie, że z jednej strony rośnie serce, a z drugiej ciśnie się łza wzruszenia ❤️ Praca, jaką z wieloma pokoleniami wykonuje się w Tornado Team jest wręcz niewyobrażalna. Tak bardzo, że aż trudno to opisać. Po prostu musicie to zobaczyć. Ogromny szacunek i podziękowania dla wszystkich, którzy tej idei się poświęcili 🤼🤼‍♀️ To jeden z najważniejszych materiałów, jakie dla Was przygotowaliśmy 👏

Opublikowany przez Swiony.net - Świętochłowice Czwartek, 18 lutego 2021

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Tiger

Spróbuj swoich sił w Akademii Piłkarskiej...

Bartosz karcz

Metamorfoza radnego Karcza? Poszedł do...

Klatki

Ruszyły tegoroczne remonty klatek schodowych....

Lipiny

Wielkanoc w Lipinach. Sprawdź informacje z...

Zielona enklawa

W Lipinach powstaje Zielona Enklawa dla dzieci...

Wozek

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w...